شناسهٔ خبر: 48123 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در نه ماهه اول امسالدر استان آذربایجان‌شرقی انجام شد:

تردد ۶۹۵ هزار مسافر از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز

منوچهر سلمان زاده مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر گفت: در نه ماهه اول امسال ۴۵۴ هزار مسافر که بیش از ۱۳۳ هزار مسافر ایرانی و بیش از ۳۲۰ هزار مسافر خارجی بودند از مرز جلفا تردد کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان آذربایجان‌شرقی، منوچهر سلمان‌زاده مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر گفت: همچنین در نه ماهه اول امسال از پایانه مرزی نوردوز بیش از ۲۴۰ هزار مسافر که بیش از ۲۰۶ هزار مسافر ایرانی و ۳۴ هزار مسافر خارجی بودند، تردد کرده‌اند.

وی ادامه داد: در همین مدت ۴۲ هزار وسیله نقلیه باری ایرانی و خارجی و ۴۵۵ اتوبوس مسافری ایرانی و ۷۰۳ سواری ایرانی و خارجی در مرز جلفا و ۳ هزار و ۵۰۰ اتوبوس ایرانی و بیش از ۹ هزار سواری ایرانی و خارجی و بیش از ۲۹ هزار کامیون ایرانی و خارجی از مرز نوردوز تردد کرده‌اند.

وی افزود: در نه ماهه اول امسال ۱۷۵ میلیون و ۹۲۷ هزار تردد خودرو در محورهای مختلف استان ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۶ درصد افزایش داشته است.

سلمان‌زاده گفت: طبق اطلاعات دریافتی از ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین مستقر در محورهای استان از کل تردد ثبت شده ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش ۱۲ درصد از ترددها در محورهای استان با سرعت غیرمجاز و ۲۳ درصد از آن‌ها بافاصله طولی غیرمجاز صورت گرفته است.

سلمان‌زاده گفت: در همین مدت متوسط تردد ساعتی در استان ۳۲۴ وسیله در ساعت و نیز متوسط تردد ساعتی وسایل نقلیه سنگین ۵۰ وسیله در ساعت بوده است.

وی افزود: سرعت متوسط تردد در محورهای استان ۸۴/۳ کیلومتر بر ساعت بوده است که بالاتر از میانگین سرعت متوسط کشور یعنی ۷۹/۴ کیلومتر بر ساعت است.

وی بیان کرد: طی این مدت محورهای رفت و برگشت تبریز- ایلخچی، تبریز- صوفیان و ملکان – بناب به ترتیب محورهای دارای بیشترین تردد در استان بوده‌اند.

وی گفت: ماه شهریور با ۳۰ میلیون و ۱۰۱ هزار تردد و مرداد با ۲۸ میلیون و ۸۳۲ هزار به ترتیب پرترددترین ماه‌ها طی این مدت بودند.

نظر شما