شناسهٔ خبر: 48250 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

قدیری خبر داد:

ایمن‌سازی۱۳ پاساژ بازار به زودی/ علاء‌الدین ۸۰ درصد ناایمن است

پاساژ علاء الدين معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از انجام اقداماتی برای ایمن‌سازی ۱۳ پاساژ در بازار تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود قدیری در مورد انجام اقداماتی برای ایمن‌سازی پاساژ‌های بازار اظهار کرد: ما با شهردار ناحیه بازار منطقه ۱۲ تاکنون دو جلسه در راستای انجام اقداماتی برای ایمن‌سازی برخی پاساژ‌ها برگزار کرده‌ایم و امروز سومین جلسه برگزار می‌شود و قرار است با مسئولان ۱۳ پاساژی که به صورت داوطلبانه برای ایمن‌سازی اقدام کرده‌اند هماهنگی‌های لازم صورت گیرد و آن‌ها بر اساس دستورالعمل مناسب و قابل اجرایی که به آن‌ها می‌دهیم ایمن‌سازی‌ها را انجام دهند. امیدوارم این جلسه‌های فنی و اجرایی نتیجه خوبی داشته باشد و ایمن‌سازی این پاساژ‌ها آغاز شود.

معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تاکید بر اینکه ساختمان‌های قدیمی هم قابلیت ایمن‌سازی دارند، افزود: این ساختمان‌ها اگر فرسوده نباشند و قابلیت استفاده داشته باشند می‌شود ایمنی آن‌ها را بالاتر برد. البته نکته مهمی که وجود دارد این است که دستورالعمل‌ها بعد از اجرا باید نگهداری شوند و این کار‌ها ادامه دار باشد. چرا که اگر نظم نباشد و بعد از انجام کار‌ها دستورالعمل رها شود دوباره ممکن است که ساختمان از ایمنی لازم خارج شود.

وی در همین رابطه به وضعیت پاساژ علاء‌الدین اشاره کرد و به ایسنا گفت: این پاساژ اقداماتی را انجام داد؛ اما من در حال حاضر به شما می‌گویم که این ساختمان از عملکرد خود خارج شده و حدود ۸۰ درصد ناایمن است؛ ولی اگر نگهداری مناسب بعد از ایمن‌سازی انجام شود در صورت وقوع حادثه، خسارت کم و قابل کنترل خواهد بود.

نظر شما