شناسهٔ خبر: 48413 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان اردبیل:

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در سرچم منطقی نیست

علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: برخلاف برخی اظهارنظرهای غیرمنطقی نباید تردد خودروهای سنگین را در محور مواصلاتی اردبیل – سرچم محدود کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی افزود: در کنار محور اردبیل – آستارا از چند سال پیش محور اردبیل – سرچم نیز به رغم برخی تبلیغات منفی به راه اصلی مواصلاتی استان به مرکز کشور تبدیل شده که به رغم طولانی بودن این مسیر در محدوده استان اردبیل مشکلات نگهداری و ارتقای ایمنی آن را می‌توان به سرعت برطرف کرد.

وی بیان کرد: نباید به خاطر محدود بودن محور اردبیل – آستارا در محدوده استان اردبیل جاده اردبیل – سرچم را به دلیل طولانی بودن محدوده زیر سؤال برده و یا تصادفات آن را بزرگنمایی کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد: عده‌ای دوست دارند تا به نوعی مسیر اردبیل- سرچم را از سر خود باز کرده و تصادفات تلفات این محور را به حساب دیگران بگذارند در حالی که راه‌حل منطقی آن است تا از طریق مسئولان کشوری همه سعی کنیم تا نقاط ضعف و ناایمن این جاده را اصلاح کنیم.

رحمتی به فعالیت ۱۳ مجتمع خدمات بین‌راهی در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و افزود: ۶ مجتمع خدمات بین‌راهی نیز در استان در حال احداث است.

وی اذعان کرد: سه باب از این مجتمع‌ها در محور اردبیل – سرچم در حال احداث است که اولین مجتمع با ۶۰ درصد پیشرفت قبل از تونل اول از طرف تهران به اردبیل اجرایی می‌شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: دومین مجتمع با پیشرفت ۹۰ درصد در کیلومتر ۹۷ محور اردبیل – سرچم و سومین مجتمع نیز با پیشرفت ۹۰ درصد در منطقه قره‌قشلاق – هل‌آباد در حال احداث است که امیدواریم تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

رحمتی اظهار کرد: ۱۷ مجتمع خدمات بین‌راهی نیز در حال استعلام بوده و در مجموع برای احداث ۳۵ مجتمع خدماتی در مسیرهای ارتباطی مختلف استان اردبیل مجوز صادر شده است.

وی از افتتاح پاسگاه محور اردبیل – سرچم بعد از تونل ۱۱ خبر داد و گفت: احداث این پاسگاه به کاهش تلفات و ارتقای ایمنی در این محور کمک خواهد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل همچنین به استقرار اکیپ امدادخودرو در محور اردبیل سرچم اشاره و عنوان کرد: هموطنان می‌توانند از خدمات امدادخودرو در صورت وقوع حوادث و یا مشکلات برای خودروی خود استفاده کنند.

نظر شما