شناسهٔ خبر: 48423 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان خبر داد:

ساخت ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان کرمان/ احیاء بافت‌های فرسوده شهری در دستور کار دولت

جلسه مدیر و معاونین اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌ سلیمانی نماینده جدید ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، محمدمهدی بلوردی در این دیدار با بیان اینکه سیاست دولت این است که به جای توسعه شهرها در خارج از محدوده، بافت‌های قدیمی و فرسوده در داخل شهرها احیا شود، گفت: مشکل اصلی در احیای بافت قدیم کرمان عدم اجرای طرح کاداستر و عدم شفافیت مالکیت‌ها در بعضی از املاک است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان در دست اجرا داریم، بیان کرد: استان کرمان از نظر طول بزرگراه‌ها رتبه سوم کشور را داراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه ۴۰ کیلومتر از محور رفسنجان- سرچشمه- شهربابک آماده افتتاح است، افزود: این محور در سفر رئیس‌جمهور به کرمان افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه بزرگراه کرمان-چترود-راور یکی از بزرگراه‌های اصلی استان است که در دست اجراست، تصریح کرد: پروژه‌های زیادی در حوزه راهسازی در استان در دست احداث است.

بلوردی با اشاره به اینکه در کرمان حدود هزار و ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۶ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه فرعی و اصلی و حدود پنج هزار کیلومتر راه روستایی داریم، گفت: سال گذشته ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه در استان افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه مطالعه طرح‌های توسعه و عمران شهری بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است، افزود: این طرح‌ها پس از تصویب در مراجع قانونی جهت اجرا به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محدوده بافت‌های فرسوده و تاریخی شهرهای استان در هم ادغام و همپوشانی دارند، گفت: در حوزه میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی شهرها تعاملات خوبی با اداره کل میراث فرهنگی در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: به طور مثال در شهر کرمان بافت فرسوده خیابان فتحعلیشاهی در محدوده بافت کهن شهر کرمان واقع شده و مطالعه آن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تسهیلات ارزان‌قیمت در بافت فرسوده برای بازسازی و بهسازی داده می‌شود، گفت: سیاست دولت این است که به جای توسعه شهرها در خارج از محدوده، بافت‌های قدیمی و فرسوده در داخل شهرها احیا شود.

نظر شما