شناسهٔ خبر: 48700 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

نجات جان ۷ صیاد موتورلنج صيادی در حال غرق شدن در آبهای دريای عمان

امداد کشتی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی MRCC بندر چابهار و همکاری دریادلان نیروی دریایی ا.ج.ا.ا، در یک عملیات ۲۴ ساعته، تعداد ۷ نفر صیاد یک موتورلنج صیادی که به دلیل آبگرفتگی در هوای نامساعد در دریای عمان در حال غرق شدن بود، نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار MRCC، در تاریخ ۹۶.۱۱.۱، به محض دریافت گزارش اضطرار شناور صیادی که به دلیل آبگرفتگی در هوای نامساعد و طوفانی، در فاصله ۷۰ مایلی و با ۷ نفر خدمه در حال غرق شدن بود، نسبت به فعال‌نمودن طرح جستجو و نجات اقدام و با همکاری نیروی دریایی ارتش ج. ا.ا. و در یک عملیات ۲۴ ساعته، همه سرنشینان شناور مضطر نجات یافته و تحویل قایق ناجی در بندر چابهار شدند.

بر اساس این گزارش همه سرنشینان و خدمه نهایتاً در ساعت ۱۶ با پایان این عملیات ۲۴ ساعته در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، به همه دریانوردان و صیادان محترم توصیه می نماید که قبل از عزیمت به دریا، برای دریافت اطلاعات هواشناسی و وضعیت دریا، با شماره تماس ۰۵۴۳۵۳۲۱۴۱۵ تماس حاصل نمایند و همچنین تجهیزات کامل ایمنی و ناوبری از قبیل جی پی اس، لایف رفت، حلقه نجات و جلیقه نجات به تعداد خدمه، بهمراه داشته باشند.

نظر شما