شناسهٔ خبر: 48863 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

روابط‌عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان خبر داد؛

لغو ۴ پرواز فرودگاه سیستان و بلوچستان/ فرود پرواز چین در فرودگاه زاهدان

فرودگاه برف مسئول روابط‌عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: چهار پرواز ورودی و خروجی فرودگاه بین‌المللی زاهدان به علت شرایط نامساعد هوا، بارش برف سنگین و دیدکم در تهران و مشهد روز یکشنبه لغو شد و پرواز چین به مقصد تهران در این فرودگاه به زمین نشست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا پارسا مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان در مسیرهای تهران - زاهدان، زاهدان - مشهد، مشهد - زاهدان و زاهدان - تهران به سبب شرایط نامساعد هوا و بارش برف در تهران و مشهد لغو شده است.

وی افزود: همچنین پرواز ساعت ۲۲ شب گذشته هواپیمایی زاگرس در مسیر زاهدان - تهران که به علت بارش برف در فرودگاه تهران قرار بود امروز صبح انجام شود پس از گذشت بیش از ۱۱ ساعت تاخیر همچنان منتظر اعلام وضعیت است.

وی به ایرنا، گفت: پرواز هواپیمایی ماهان از گوآنجو چین به مقصد تهران نیز به سبب شرایط بد هوا در فرودگاه‌های تهران، ساعت ۳:۴۵ دقیقه امروز در فرودگاه بین‌المللی زاهدان به زمین نشست.

مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان، وضعیت و تکلیف این پرواز خارجی و دیگر پروازهای داخلی را وابسته به شرایط هوای فرودگاه‌های تهران دانست.

پارسا یاداور شد: پروازهای جنوب‌شرق آسیا به مقصد تهران و برعکس از آسمان سیستان و بلوچستان گذر می ‌ند.

وی افزود: با توجه به شرایط هوای تهران، احتمال می رود باز هم پروازی از این کشورها به مقصد فرودگاه تهران تا روشن شدن وضعیت در فرودگاه زاهدان به زمین بنشیند بر این اساس اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در حالت آماده باش قرار دارد.

وی تاکید کرد: بقیه پروازها از مبدا زاهدان به مقصد تهران نیز تا اطلاع بعدی با تاخیر انجام خواهد شد.

گفتنی است، بیش از ۱۰۰ پرواز بین‌المللی در شبانه روز از آسمان زاهدان گذر می‌کند که بیشتر آنها از اروپا به سمت آسیای جنوب‌شرقی است.

نظر شما