شناسهٔ خبر: 48915 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:

احداث بزرگراه اردبیل- آستارا ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: احداث بزرگراه اردبیل – آستارا به طول ۲۳ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومي راه و شهرسازي استان اردبيل، محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه شورای اداری اردبیل اظهار کرد: از چهار سال پیش مطالعات امکان‌سنجی این پروژه انجام شده و در بودجه سال آینده در جدول ۱۹ و ۲۰ مورد توجه قرار گرفته که امیدواریم با تخصیص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار اولیه زمینه اجرای آن فراهم آید.

وی با بیان اینکه ما در استان اردبیل در بررسی و ارزیابی که انجام دادیم به ۶۷۲ کیلومتر بزرگراه نیاز داریم، خاطرنشان کرد: برای احداث این بزرگراه‌ها ۲ هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان نیاز داریم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در بخش راه‌های اصلی باید ۲۵۵ کیلومتر مسیر جدید اجرایی شود که در این زمینه نیز به ۴۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حیدری افزود: در بخش راه‌های فرعی نیز براساس آخرین ارزیابی‌ها ما در استان به ۴۰۶ کیلومتر مسیر جدید نیاز داریم که با اعتبار ۴۱۰ میلیارد تومان این کار باید به سرانجام برسد.

وی در مورد توسعه بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر- اهر به طول ۱۲۲ کیلومتر گفت: تا پایان سال ۹۵ نزدیک به ۴۳ کیلومتر این مسیر اجرایی شده بود که امسال نیز ۱۰ کیلومتر از این محور با پیشرفت ۸۰ درصد در حال انجام است که ۴۳ کیلومتر نیز باید به سرعت عملیاتی شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل اعتبار مورد نیاز را برای تکمیل بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر – اهر ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

حیدری به پروژه چهارخطه پارس‌آباد، سه‌راهی مشگین‌شهر به طول ۱۶۴ کیلومتر اشاره کرد و افزود: این پروژه ردیف اجرایی نداشته و تا سال ۹۵ تنها دو کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال اجرا بوده که با پیگیری استاندار اردبیل و نمایندگان این پروژه در جدول ۲۰ بودجه گنجانده شده است تا احداث ۲۱ کیلومتر از این مسیر با انتخاب پیمانکار در اولویت باشد که ۴۲۰ میلیارد تومان در مجموع برای این پروژه اعتبار نیاز است.

وی در مورد پروژه گرمی – بیله‌سوار – پارس‌آباد به طول ۹۶ کیلومتر نیز اشاره و اظهار کرد: با تکمیل مطالعات این پروژه و اولویت احداث ۴۶ کیلومتر از این مسیر پیش‌بینی می‌کنیم ۲۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل در مورد پروژه سه راهی صحرا، رضی – امیرکندی بیان کرد: با احداث بخشی از این پروژه در دو سال اخیر کار عمده‌ای در این حوزه به انجام رسیده ولی برای تکمیل این پروژه به ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

حیدری در مورد محور اردبیل – تبریز به طول ۶۰ کیلومتر و تکمیل مطالعات ۲۹ کیلومتر از این مسیر تصریح کرد: ۹۲ میلیارد تومان برای این پروژه باید اعتبار جذب و تخصیص پیدا کند.

وی در خصوص محور اردبیل – سرچم به طول ۱۸۰ کیلومتر نیز گفت: با دستور وزير راه و شهرسازي و استاندار اردبیل برگزاری مناقصه ۲۳ کیلومتر این محور در دستور اجراست و با مطالعات ۹۵ کیلومتر این پروژه سنگین که نیاز به ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد ظرف سه سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: محور خلخال – اسالم نیز به طول ۲۲ کیلومتر در اولویت اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفته که این مسیر با تکنولوژی‌های جدید در حال اجراست که ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل این محور پیش‌بینی شده است.

حیدری در خصوص آخرین وضعیت راه‌های روستایی نیز اظهار کرد: در استان اردبیل ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد که از این میزان راه روستایی ۲ هزار و ۸۰۰ کیلومتر آسفالت شده و تعهد دولت آسفالت راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار است که در این بخش کار با سرعت و جدیت پیگیری می‌شود.

وی در پایان گفت: قرار بود سالانه ۱۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث کنیم که مقرر شده است از سال آینده این رقم را به ۳۰ کیلومتر ارتقا دهیم تا ظرف چهار تا پنج سال آینده ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث و راه‌اندازی شود./

نظر شما