شناسهٔ خبر: 49524 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رضایی کوچی مطرح کرد؛

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجحاف به مردم نیست/ برخورد جدی با دفاتر خدمات هواپیمایی متخلف/ ایرلاین‌ها با محدودیت‌های بسیاری مواجه هستند

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت برخورد با دفاتر خدماتی هواپیمایی متخلف، گفت: ترجمه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجحاف به مردم نیست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی با اشاره به تعلیق و لغو فعالیت ۱۷ دفتر خدمات هواپیمایی در پی تخلفات صورت گرفته، گفت: روند نظارت بر دفاتر هواپیمایی و ایرلاین‌ها برای جلوگیری از اجحاف در حق مردم باید مستمر باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همزمان با آغاز تعطیلات نوروز بازار خرید و فروش بلیت داغ می‌شود، تصریح کرد: نظارت مستمر بر نحوه عملکرد شرکت‌های هواپیمایی از نارضایتی مردم می‌کاهد.

افزایش بدون ضابطه قیمت‌ها به معنی آزادسازی نرخ بلیت نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه موافقت مجلس با شناور شدن و آزادسازی نرخ‌ها بلیت‌ها به معنای افزایش بدون ضابطه قیمت‌ها نیست، افزود: اینکه ایرلاینی اقدام به فروش بدون سقف قیمتی مشخص کند تخلف است، زیرا موافقت با آزادسازی نرخ‌ها به معنای گران شدن صرف قیمت‌ها نبوده است.

رضایی با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مقدمه‌ای برای افزایش کیفیت خدمات دهی به مردم بوده است، به خانه ملت گفت: متاسفانه مشاهده می‌شود که هیچ تغییری در خدمات دهی به مسافران صورت نگرفته و تنها شرکت‌های هواپیمایی در روز‌های بحرانی و تعطیلات که بازار فروش داغ است اقدام به سوء استفاده می‌کنند.

شرکت‌های هواپیمایی با محدودیت‌های بسیاری مواجه هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه متناسب نبودن عرضه و تقاضا عاملی برای سوء استفاده برخی شرکت‌های هواپیمایی شده است، افزود: با کمبود‌هایی در که شرکت‌های هواپیمایی مشاهده می‌شود انتظار می‌رود قیمت‌ها به نحو مطلوبی به مردم ارایه شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مطالبه برای استفاده از ناوگان هوایی بیشتر شده است، تصریح کرد: رشد تقاضا نباید به جولان دلالان در بازار فروش بلیت منجر شود.

رضایی با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کشوری باید ضمن برخورد با تخلفات شرکت‌های هواپیمایی گزارش آن را نیز به مجلس ارایه دهد، گفت: متاسفانه در این گیر و دار برخی اخبار مبنی بر فروش بلیت‌های تقلبی نیز به گوش می‌رسد.

وی ادامه داد: هر ایرلاینی که با فروش بلیط تقلبی مردم را دچار مشکل می‌کند باید بداند سرنوشت اقداماتش پلمب واحد کسب او است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از سازمان هواپیمایی می‌خواهیم نظارت هر چه بیشتری بر بازار فروش بلیت هواپیما در روز‌های منتهی به سال اعمال کند.

نظر شما