شناسهٔ خبر: 49587 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

بنچاری درکارگروه بندر هوشمند خبر داد؛

ارتباط صنعت و دانشگاه، گامی در تسریع هوشمندسازی بندر بوشهر

جلسه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در نشست کارگروه بندر هوشمند، گفت: پالایش پروژه ها برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است ودر همین راستا، در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه‌هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثرهستند، در اولویت قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، باحضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، نشست کارگروه بندر هوشمند در دفتر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ، برگزار شد. محمد مهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ابتدای این  نشست گفت: یکی از جنبه‌های  اصلی و موثر در پروژه‌های اسمارت‌پورت در بنادر دنیا، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است.

بنچاری افزود: همزمانی امضای تفاهم نامه میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه آزاد بامطرح شدن موضوع اسمارت‌پورت باعث شد این دانشگاه سریعا تیمی را تشکیل بدهد و این موضوع را دنبال کند.

وی تاکید کرد: توقع ما از کارگروه تعریف شده در دانشگاه آزاد و هر دانشگاه معتبر دیگر این است که هم در تعریف پروژه و هم در انجام پروژه با اداره کل بنادر و دریانوردی استان تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: این اداره کل در انجام پروژه اسمارت پورت از رویه های معمول گام را فراتر گذاشته و از کارگروه تشکیل شده خواستیم که خودشان با استقرار در بندر بوشهر تمامی زوایا را شناسایی و نیاز های بندر را استخراج کنند.

بنچاری اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که به شدت به آن توجه می شود پالایش پروژه ها خواهد بود بدین معنی که در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثرهستند در اولویت قرار دارند.  

محمد مهدی بنچاری اظهار کرد: یکی از توافقات صورت گرفته در این نشست، توافق  بر انجام بازدیدها و مستقر کردن نیروها در بخش عملیاتی بندر بوشهر است. به این دلیل که رویکرد ما نسبت به عملکرد شاخص‌های بندری پر رنگ تر از جنبه های دیگر خواهد بود.

وی بیان کرد:  دیگر  جنبه های  مهم پروژه اسمارت پورت نیز می توان به  ارتباط موثر فی ما بین صنعت  و دانشگاه اشاره کرد و با رویکردی که دارد می تواند یک الگوی خوب مبنی بر همکاری دانشگاه ها با یک محیط صنعتی ،اجرایی همانند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر باشد.

بنچاری گفت: بحمدلله تیم تشکیل شده در دانشگاه آزاد بوشهر تیم خوب و فعالیست و امیدداریم با کمک این عزیزان این اتفاق مهم در بندر بوشهر صورت پذیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این اداره کل در به ثمر نشستن هر چه بهتر این موضوع با دیگر دانشگاه های معتبر داخلی  و دانشگاه های خارجی نیزگفتگو ها و پیگیریهای لازم را انجام خواهد دادو این مهم را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه این نشست دکتر عبدالهی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام آمادگی همه جانبه  دانشگاه آزاد در انجام  این مهم ، عنوان کرد: در تسریع حرکت به سمت بندر هوشمند در هر زمینه آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز  ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و پیاده سازی کنند.

نظر شما