شناسهٔ خبر: 49824 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در استان همدان انجام شد:

برگزاری اولین جلسه کمیته سیما و منظر شهری در شهرستان رزن

نشست سرپرست مدیریت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از تشکیل اولین جلسه کمیته سیما و منظر شهری در رزن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، مریم سمایی عنوان کرد: در این جلسه که بر اساس دعوت‌نامه اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در شهرداری رزن تشکیل شد در ابتدا توضیحات کاملی در خصوص تشکیل کمیته ارائه و اهداف آن تشریح شد.

وی ادامه داد: مهمترین هدف تشکیل این کمیته، ایجاد هماهنگی در خصوص مطالعات، اقدامات اجرایی و عمرانی در سیما و منظر شهری رزن است.

وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد با منطقه بندی شهری و با اولویت در جهت انجام اقدامات بهسازی و ارتقاء کیفی سیما و منظر شهری، این امر محقق گردد.

سمایی یادآور شد: در این کمیته بر بهره‌گیری از الگوهای ایرانی- اسلامی و تعیین مصالح مناسب با اولویت به‌کارگیری مصالح بومی برای استفاده در نماها و جداره‌های شهری، کف سازی بستر معابر پیاده راهی و پیاده‌روها با عنایت به موارد هویتمند، اقلیمی، فرهنگی، مذهبی و سایر ویژگی‌های تاریخی و بومی تأکید شد.

وی در پایان گفت: در همین راستا شهرداری رزن موظف شد تا در جلسه آتی نسبت به ارائه آسیب‌شناسی وضع موجود در معابر اصلی اقدام نماید و در خصوص پاک‌سازی و بهسازی نماها و جداره‌ها، مناسب‌سازی معابر پیاده راهی و پیاده‌روها گزارش ارائه نماید.

نظر شما