شناسهٔ خبر: 49827 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

با حكم وزیر راه و شهرسازی:

عابدزاده مسئول تشکیل ستاد بررسی سانحه سقوط هواپيما و ۱۱ گروه تخصصی شد/ تاكيد بر ریشه‌یابی دقیق سانحه و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه

آخوندی امضا وزیر راه و شهرسازی طی حکمی به رئیس سازمان هواپیمایی کشور خواستار تشکیل ستاد بررسی سانحه و ۱۱ گروه تخصصی همراه در روز جاری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی حکمی علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری را موظف به تشکیل ستاد بررسی سانحه و ۱۱ گروه تخصصی همراه در روز جاری کرد.

متن حکم مذکور به شرح زیر اعلام شده است:

جناب آقای مهندس عابدزاده

رئیس محترم سازمان هواپیمایی کشوری

با سلام

با توجه به وقوع سانحه برای هواپیمای ATR متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان به شماره پرواز ۳۷۰۴ مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ از مبدأ فرودگاه مهرآباد به مقصد یاسوج، بدینوسیله مأمور می‌شوید تا براساس ماده ۲۲ قانون هواپیمایی کشوری و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب مورخ ۱۳۹۰/۵/۳۰ نسبت به تشکیل ستاد بررسی سانحه و ۱۱ گروه تخصصی آن در روز جاری اقدام فرمایید. ضروری است براساس انکس ۱۳ ایکائو و مقررات قانونی تمام اسناد و مدارک مرتبط مورد بررسی قرار گرفته و در ادامه از نماینده رسمی شرکت سازنده هواپیما نیز دعوت به عمل آید.

اینجانب هیأتی را با مسئولیت آقای مهندس مهرداد تقی‌زاده تعیین کرده‌ام تا بر تمام فرآیند بررسی سانحه نظارت داشته باشند. لطفا دستور فرمایید که ستاد بررسی سانحه همکاری لازم را در تمام مراحل بررسی معمول دارند.

امید که با ریشه‌یابی دقیق و درست این سانحه درس‌های لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه گرفته شود و نتیجه جهت آگاهی عمومی اعلام گردد.

عباس آخوندی

 وزیر

 

نظر شما