شناسهٔ خبر: 49845 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

يك نماينده مجلس مطرح كرد:

خلبانان برجسته ایمنی هواپیمای آسمان را تایید کردند/ شرایط بد جوی مانع کشف لاشه هواپیما است

غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا با تاکید براینکه خلبانان برجسته و صاحب نظر در جلسه با وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان سازمان هواپیمایی، ایمنی هواپیمای سقوط کرده را تایید کردند، گفت: هنوز مشخص نیست که عامل وقوع سانحه، اصابت هواپیما به کوه باشد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي غلام‌محمد زارعی در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه همراه با تیم کارشناسی برای کشف لاشه هواپیمای ATR عازم منطقه هستیم اظهار داشت: این هواپیما در سال‌های گذشته توانسته به طور مرتب پرواز به فرودگاه یاسوج را داشته باشد اما اساسا هواپیمای ATR سرعت کمتري نسبت به سایر هواپیماها دارد و امکان ارتفاع گیری ندارند.

وی افزود: این هواپیما امکان ارتفاع گیری بیشتر از ۲۰ هزار پا را ندارد اما نمی‌توان مدعی شد هواپیمای ایمنی نیست.

زارعی با بیان اینکه امروز خلبانان برجسته و صاحب نظر در جلسه با وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان سازمان هواپیمایی، ایمنی این هواپیما را تایید کردند گفت: به هر حال سانحه اتفاق می‌افتد و بروز سانحه در هوانوردی اجتناب ناپذیر است.

این نماینده مجلس ادامه داد: تیم‌های امداد و نجات در روستای بیده مستقر هستند و جستجو برای کشف لاشه هواپیما در کوه‌های این منطقه در حال انجام است اما شرایط جوی در حال حاضر بسیار سخت است و همین مانع از پیدا کردن لاشه هواپیما شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این سانحه در ۱۴ مایلی فرودگاه یاسوج رخ داده است گفت: هنوز مشخص نیست عامل وقوع سانحه اصابت هواپیما به کوه باشد و این موضوع هنوز تایید نشده است .

زارعی تاکید کرد: هنوز نقص فنی هواپیما هم تایید نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود نامساعد بودن شرایط جوی اجازه پرواز به این هواپیما داده شده است اظهار داشت: در جلسه امروز هم کارشناسان هواشناسی اعلام کردند که شرایط جوی در فرودگاه یاسوج و مسیر پرواز مناسب بوده و خلبان هواپیما گزارش هواشناسی را تایید و امضاء کرده بود و هیچ مشکلی از نظر وضعیت جوی وجود نداشت قطعا اگر شرایط جوی نامساعد بود اجازه پرواز به این هواپیما داده نمی شد.

نظر شما