شناسهٔ خبر: 49863 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

دهقان خبر داد:

استفاده از پهبادهای نظامی در عملیات جستجوی لاشه هواپیمای آسمان/ تداوم عملیات امدادی از طریق هوایی و زمینی در منطقه سقوط هواپیما

مرتضی دهقان معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان هواپیمایی با بخش‌های عملیاتی مرتبط جهت  استفاده از پهبادهای نظامی نیز هماهنگی‌های لازم را انجام داده که به محض صدور مجوز از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مرتضی دهقان معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص آخرین وضعیت از عملیات امدا و جستجوی هواپیمای سانحه دیده آسمان در حوالی شهرستان سمیرم بیان کرد: سازمان هواپیمایی در ادامه جلسات خود با دستگاه‌های ذیربط تا شب گذشته نسبت به برنامه‌ریزی دقیق جهت چگونگی عملیات امدادی در صورت مناسب بودن شرایط جوی طی امروز اقدام کرده است.

دهقان با تأکید براینکه در این جلسات همواره سعی کردیم تا تا به موقعیت‌های نزدیک‌تری به محل وقوع حادثه دست پیدا کنیم گفت: در حال حاضر ۲ تن از مدیران کل بخش عملیات پرواز و یک تن از مدیران مراقبت پرواز به همراه تیم همراه به محل حادثه اعزام و به بررسی ابعاد حادثه و کمک به تسریع در روند  عملیات جستجو پرداخته‌اند.

وی همچنین ضمن اشاره به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در این منطقه بیان داشت: خوشبختانه همکاران ما از امروز صبح توانستند با چند فروند هلی‌کوپتردر محل حاضر شده و به عملیت جستجو ادامه دهند که به محض ارسال هرگونه اطلاعات آن را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این راستا تیم‌های امدادی و جستجوگر زمینی نیز فعالیت خود را متوقف نکرده و تا پیدا شدن اثری از لاشه این هواپیما به کار خود ادامه خواهند داد.

دهقان با اشاره به کم بودن دید افقی در ارتفاعات این منطقه نیز بیان کرد:با ووجود تمامی مشکلات جوی تیم‌های امداید و بررسی سوانح لحظه ای فعالیت خود را متوقف نکرده و به تلاش‌های خود ادامه خواهند داد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین خبر داد: سازمان هواپیمایی با بخش های عملیاتی مرتبط جهت  استفاده از پهبادهای نظامی نیز هماهنگی‌های لازم را انجام داده که به محض صدور مجوز از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

نظر شما