شناسهٔ خبر: 49878 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

شرفی خبر داد:

رصد منطقه وقوع سانحه ATR با ۱۰ پهپاد و ۳ بالگرد/ جست وجو تا پیدا شدن لاشه هواپیما متوقف نمی‌شود‌

هواپیما آسمان مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: در حال حاضر ۲۰۰ کوهنورد روی کوه‌ها، ۱۰ پهپاد و ۳ هلی‌کوپتر نیز از اسمان در حال رصد منطقه وقوع سانحه ATR هستند و اگر یک ماه هم جست‌وجو زمان ببرد، تا لاشه هواپیما یافته نشود در مناطقه می‌مانیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید شرفی در تشریح آخرین جزئیات جست‌وجوی لاشه هواپیمای سانحه‌دیده آسمان در کوه‌های دنا، اظهار داشت: هنوز جست‌وجوی تیم‌ها به نتیجه نرسیده است.

وی که در منطقه وقوع حادثه مستقر است، افزود: تا ساعت ۵ صبح امروز منطقه را رصد کردیم و به ۳ گزینه رسیدیم؛ از ساعت ۶ صبح با حرکت پهپاد‌ها و همچنین جست‌وجوی ۲۰۰ نفر از کوهنوردان در مناطق اطراف عملیات جست‌وجو آغاز شده است.

شرفی ادامه داد: همچنین از یاسوج و شیراز هلی‌کوپتر‌های جست‌وجو حرکت کردند و در حال حاضر در حال رصد هوایی منطقه هستند.

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی اظهار کرد: عملیات جست‌وجو از ساعت ۵ صبح آغاز شده است و تا همین الان ۱۰ فروند پهپاد، ۳ فروند بالگرد در ارتفاعات پایین و بالا و تیم کوهنوردی روی کوه‌ها در حال جست‌وجو هستند.

شرفی با تأکید بر اینکه پایان عملیات جست‌وجو فقط با یافتن لاشه هواپیما امکان‌پذیر است، تأکید کرد: اینجانب مسئول عملیات جست‌وجو هستم و تا زمانی که لاشه هواپیما یافته نشود حتی اگر یک ماه هم زمان ببرد در منطقه خواهیم ماند و جست‌وجو را متوقف نمی‌کنیم؛ بنابراین گزارش مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی پیش از این گفته بود: طبق اطلاعات هواشناسی تا ساعت ۱۲ امروز هوا در منطقه مناسب است و امکان جست‌وجو وجود دارد و از ساعت ۱۲ مجدداً به علت بارش‌ها و مه امکان جست‌وجو کمتر می‌شود.

به گفته شرفی در شرایط نامساعد جوی اگر امکان جست‌وجو از طریق کوهنوردان و هلی‌کوپتر‌ها فراهم نبود فقط پهپاد‌ها عملیات جست‌وجو را انجام می‌دهند؛ اما هنوز هیچ یک از تیم‌های زمینی، هلی‌کوپتری و پهپادی در ارتباط با اینکه اثری از لاشه هواپیما یافته باشند به ما اعلام نکرده‌اند.

براساس گزارش فارس، هواپیمای ATR۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان ساعت ۸ صبح روز گذشته مهرآباد را به مقصد یاسوج ترک کرد، اما ۵۰ دقیقه پس از پرواز و در ۱۵ مایلی فرودگاه یاسوج پس از درخواست طرح تقرب و کاهش ارتفاع، ارتباط خلبان با برج و ارتباطات رادیویی هواپیما قطع شد.

این حادثه در حوالی روستای بیده بخش دناکوه حاشیه ارتفاعات دنا در ۱۴ مایلی یاسوج رخ داد.

نظر شما