شناسهٔ خبر: 49882 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

ابراز تاسف شرکت هواپیماسازی‌ای تی آر از حادثه سقوط هواپیما تهران- یاسوج

شرکت ای تی آر شرکت هواپیماسازی ایتالیایی-فرانسوی «ای تی آر» با انتشار بیانیه‌ای از حادثه سقوط هواپیمای ۲۰۰-۷۲‌ای تی آر شرکت هواپیمایی آسمان که صبح دیروز (یکشنبه) با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی از تهران عازم یاسوج بود، ابراز تاسف کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان دیروز ۲۹ بهمن ماه پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل خارج شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در ۱۴ مایلی فرودگاه یاسوج سقوط کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری صبح امروز (دوشنبه) از سفر یک هیات فرانسوی هفت نفره به منظور بررسی علت سقوط هواپیمای «ای تی آر» شرکت هواپیمایی آسمان به تهران خبر داد.

رضا جعفرزاده به ایرنا گفت: این هیات، امشب وارد تهران می‌شود تا در جلسات بررسی دلیل سقوط این هواپیما شرکت کنند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری، ۳ نفر از از اعضای هیات فرانسوی عضو کمیسیون بررسی سوانح هوایی این کشور و ۴ نفر دیگر از کارخانه سازنده هواپیمای «ای تی آر» حضور دارند.

جعفرزاده افزود: شرکت کانادایی سازنده موتور‌های این هواپیما نیز اعلام آمادگی کرده در صورت نیاز کارشناسان خود را برای بررسی دلایل سقوط این هواپیما به ایران اعزام کند.

به گفته این مقام مسئول، سفر متخصصان فرانسوی به تهران بر اساس قوانین و مقررات بین المللی انجام می‌شود تا متخصصان سازنده این هواپیما دلایل سقوط آن را مورد بررسی قرار دهند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به وضعیت جعبه سیاه این هواپیما افزود: تاکنون جعبه سیاه این هواپیما پیدا نشده، اما اطلاعات آن در این جعبه در ایران قابل استخراج است.

وی بیان کرد: با این حال در صورتی که کارخانه سازنده آن درخواست کند امکان انتقال آن به خارج از کشور وجود دارد.

نظر شما