شناسهٔ خبر: 50053 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری خراسان جنوبی اعلام کرد:

اجرای طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بالای ۵۰ سال از ابتدای سال ۹۷

کامیون قدیمی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای قانون هوای پاک از ابتدای سال ۹۷ طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بالای ۵۰ سال به مرحله اجرا در می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای قانون هوای پاک از ابتدای سال ۹۷ طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بالای ۵۰ سال به مرحله اجرا در می‌آید.

شهامت افزود: یکی از سیاست‌های محوری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تلاش در راستای ارتقاء سطح بهره‌وری هر چه بیشتر ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کالا و افزایش سطح شاخص‌های متوسط حمل کالا با رویکرد به مفاهیم، حفظ و اشاعه فرهنگ محیط‌زیست و اجرای قانون هوای پاک می‌باشد.

وی ادامه داد: با عنایت به اهمیت استفاده حداکثری از توان مطلوب و ظرفیت‌های ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بر اساس بخشنامه صادره از سال آتی طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بالای ۵۰ سال به مرحله اجرا در می‌آید.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی افزود: استان خراسان جنوبی بیش از سه هزار و ۷۸۵ دستگاه از انواع ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کالا و همچنین با هشت هزار و ۴۰۲ راننده حرفه‌ای به طور میانگین بیش از  ۳ میلیون و ۷۷۱ هزار تن کالا جابه‌جا می‌کند.

شهامت در پایان بیان کرد: بر اساس ارزیابی و بررسی‌های تخصصی به عمل آمده از تعداد دو هزار و ۲۵۷ دستگاه وسائط نقلیه باری بالای ۵۰ سال، تعداد ۸ دستگاه (معادل ۰.۳۵ درصد) متعلق به این استان مشمول طرح ممنوعیت صدور بارنامه خواهند شد، لذا انتظار است که مالکان این دسته از وسائط نقلیه سنگین باری بر اساس دستورالعمل نوسازی ناوگان جاده‌ای با داشتن مدرک مستند نسبت به روند نوسازی وسیله نقلیه سنگین خود با توجه به تسهیلات مناسب در نظر گرفته شده اقدام نمایند.

نظر شما