شناسهٔ خبر: 50089 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طاهرخانی در مراسم بزرگداشت روز مهندس بیان کرد:

مهندسی، تبدیل علم به عمل و نتیجه مدرنیته در جهان است/ تاكيد بر مسئولیت پذیری در حرفه مهندسی

حبیب اله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه مسئله بسیار مهم در حوزه مهندسی صرفا در بر گرفتن عنوان نیست بلکه مسئولیت پذیری بالایی در آن وجود دارد گفت: تفاوت و ویژگی خاص این شغل مسئولیت پذیری حرفه ای و بالای آن است که باعث تحولات عظیم در جهان شده و دنیا را تغییر داده است تاجایی که توانسته نیروهای طبیعی را نیز به تسلط بشر درآورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در مراسم برگزار شده به مناسبت بزرگداشت روز مهندس، تعریف کلان این حرفه را تبدیل علم به عمل دانست و گفت: حرفه مهندسی فرآیندیست که در همه حوزه ها دیده شده  و روز به روز در حال گسترش است تا جایی که امروز به عنوان یک بحث مهم در حوزه پزشکی نیز دیده می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز بار عمده درمانی جهان نیز برعهده ابزارهایی است که مهندسان آن ها را پیش بینی می کنند گفت: مهندسی نتیجه مدرنیته است، حاصل زمانی که بشر تصمیم گرفت جهان را تغییر داده و شرایط بهتری را برای زندگی ایجاد کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره ادامه داد: قطعا توفیق مهندسان در نتیجه عملکرد آن هاست، اگر کاری که انجام می دهند به نفع مردم بوده و مفید باشد نشان دهنده آن است که مأموریت خود را به خوبی انجام داده اند، در غیر این صورت به هدف اصلی خود نرسیده اند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه مسئله بسیار مهم در حوزه مهندسی صرفا در بر گرفتن عنوان نیست بلکه مسئولیت پذیری بالایی در آن وجود دارد گفت: تفاوت و ویژگی خاص این شغل مسئولیت پذیری حرفه ای و بالای آن است که باعث تحولات عظیم در جهان شده و دنیا را تغییر داده است تاجایی که توانسته نیروهای طبیعی را نیز به تسلط بشر درآورد.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری برای بهبهود شرایط برای جامعه مهندسی کشور بیان کرد: امید دارم مأموریت مهندسان در ساختن شهرهای جدید و ساختمان های ایمن در این حوزه نیز به خوبی اجرایی شده و همواره با موفقیت به انجام برسد./

نظر شما