شناسهٔ خبر: 50146 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان:

۲/۳ درصد تخلفات رانندگی کشور در جاده‌های لرستان اتفاق افتاده است

ترددشمار مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان اعلام کرد: در دی‌ماه امسال ۹ هزار و ۳۶۱ فقره تخلفات رانندگی در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت شده که معادل ۲/۳ کل تخلفات در جاده‌های کشور است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان، عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، در دی‌ماه ۹۶ تعداد ۹ هزار و ۳۶۱ فقره تخلفات عبور و مرور از طریق سامانه‌های هوشمند کنترل سرعت موجود در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت و برای پلیس ارسال شده است این در حالی است که در مجموع ۳۹۵ هزار و ۴۸۸ فقره تخلف در راه‌های کشور به پلیس گزارش شده، بر این اساس ۲.۳ درصد تخلفات کشور در لرستان به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه طی مدت یادشده تعداد تخلفات رانندگی در جاده‌های کشور نسبت به آذرماه ۱۶ درصد کاهش یافته است، افزود: در دی‌ماه ۹۶ تعداد تخلفات ارسالی از ۴۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور موجود در جاده‌های لرستان نسبت به آذرماه ۱۵ درصد کاهش داشته که گواه روشنی بر اثرگذاری سامانه‌های هوشمند جاده‌ای است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: از مجموع تخلفات عبور و مرور در محورهای استان لرستان، پنج هزار و ۴۲ فقره برابر ۵۴ درصد کل تخلفات تخطی از حد مجاز سرعت متوسط و چهار هزار و ۳۱۹ فقره معادل ۴۶ درصد مربوط به سرعت لحظه‌ای است این در حالیست که در آمار کشوری ۷۷ درصد تخلفات سهم سرعت لحظه‌ای و ۲۳ درصد به سرعت متوسط اختصاص دارد.

وی گفت: محورهای بروجرد- خرم‌آباد و مسیر رفت و برگشت آزادراه خرم‌آباد- پل زال دارای بیشترین تخلف و کمترین تخلف نیز در سه محور بروجرد- پلدختر، اراک –بروجرد و نجف‌آباد الیگودرز ثبت شده است.

نظر شما