شناسهٔ خبر: 50151 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در گیلان انجام شد:

برگزاری دهمین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان گیلان در سال ۹۶

مراسم دهمین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان گیلان در سال جاری با هدف آمادگی دستگاه‌ها جهت تسهیل تردد و استقبال از مسافران نوروزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور مدیرکل راه و شهرسازی گیلان و سایر اعضا در محل اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان، حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در ابتدای جلسه گفت: همه دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات‌رسان باید ضمن ارائه خدمات مطلوب به گردشگران با خوشرویی از مسافران نوروزی پذیرایی کنند.

شعبانپور در ادامه با اشاره به آمار ۶۰۴ نفری تلفات جاده‌ای در استان گیلان در ۱۱ ماه نخست امسال عنوان کرد: این عدد در مدت مشابه سال قبل ۵۷۷ نفر بود که راکبین موتورسیکلت و عابرین پیاده با ۶۷.۲ درصد بیشترین سهم را از تلفات جاده‌ای استان به خود اختصاص داده‌اند که این آمار ضرورت بیش از پیش آموزش و فرهنگ‌سازی را ایجاب می‌کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه چالش تلفات تصادفات دغدغه‌ای ملی است بر تعامل، هماهنگی، تشریک‌مساعی و به‌کارگیری حداکثر امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط برای مدیریت چالش و ارتقای ایمنی حمل‌ونقل تأکید کرد.

خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در این جلسه با اشاره به اینکه در اولین جشنواره نشان تعالی HSE دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گیلان تندیس جشنواره را به پاس اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان در روز گذشته از دست مقام عالی وزارت راه و شهرسازی دریافت کرد، روز مهندس را به جامعه مهندسی تبریک گفت.

خاوری همچنین با اشاره به ورود گردشگر به استان، به ویژه در ایام نوروز و پروژه‌های مختلف در دست اجرا، من‌جمله کنارگذر تالش، پره سر و لنگرود بیان کرد: باید نهایت تلاش و کوشش خود را انجام دهیم تا حتی به صورت موقت هم که شده، بتوانیم خودروها را از این محورها عبور دهیم تا مسافران و گردشگران نوروزی کمتر با مشکلات ترافیکی مواجه شوند و خاطره خوشی از سفر به استان عزیزمان داشته باشند.

در پایان هر یک از دستگاه‌های خدمت‌رسان عضو کمسیون به ارائه گزارشی در خصوص تمهیدات و اقدامات انجام شده و در دست اقدام برای استقبال از مسافران نوروزی پرداختند.

نظر شما