شناسهٔ خبر: 50304 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

نوسازی ناوگان رجا برای سفر‌های نوروزی/ تحویل واگن‌های بازسازی شده تا ۲۰ روز آینده

قطار ۳۵ واگن نو، ­­­­­برای افزایش سطح خدمات رسانی به هم وطنان در سفر‌های نوروزی تا کنون­ وارد ناوگان شرکت حمل و نقل ریلی رجا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد رجبی، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا که در جلسه با رؤسای قطار این شرکت برای آمادگی سفر‌های نوروزی سخن می‌گفت، با بیان این مطلب افزود: علاوه بر پیگیری بر ورود چندین واگن نو دیگر تا آغاز سفر‌های نوروزی، در تلاش هستیم تعداد ۹ تا ۱۱ واگن بازسازی شده جدید را تا ۲۰ روز آینده به ناوگان مسافری شرکت اضافه کنیم. ­­

رجبی با اشاره به ۱۹ واگن بازسازی شده که تا تابستان گذشته برای بهبود خدمات رسانی انجام شده بود، گفت: از نظر توسعه فنی از سایر شرکت‌ها سرآمد‌تر هستیم و در این زمینه رقیبی نداریم، به همین منظور با تدابیر اندیشیده شده ان شاءالله­ ­­ایام خوبی را پیش رو خواهیم داشت.

وی با اشاره به حمایت‌های سهامداران رجا برای توسعه ناوگان به عنوان خواسته سازمان تأمین اجتماعی در صنعت ریلی اظهار کرد: در حال افزایش سرمایه بوده و تشریفات لازم برای ثبت سرمایه به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان هستیم، البته برای توسعه ناوگان باید راه آهن خط و مسیر را در اختیار ما قرار دهد.

مدیرعامل شرکت رجا با ابراز امیدواری برای ­خروج از شمول ماده ۱۴۱ در تابستان سال آتی تأکید کرد: برای این که رجا روی پای خود بایستد باید هزینه‌ها را تا حد امکان کاهش داد و فاصله متناسبی با سود ایجاد کرد.

رجبی با بیان اینکه تلاش شده مدیران قوی‌تر برای افزایش سطح استاندارد‌ها در شرکت به کار گرفته شوند، گفت: در حال توسعه سیستم فروش و بازنگری و تقویت آن هستیم.

براساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما در ادامه این جلسه معاون اجرایی و رئیس ستاد هماهنگی قطار‌های نوروزی شرکت رجا با اشاره به جایگاه رؤسای قطار خطاب به آنان گفت: به عنوان نماینده در قطار باید با همه­ وجود تلاش کنید که مسافران راضی باشند تا مجددا قطار‌های رجا را به عنوان وسیله نقلیه سفر انتخاب کنند.

محمدرضا شناسنده با اشاره به طی مراحل جذب رؤسای قطار جدید با شرایط و ضوابط خاص اظهار کرد: رییس قطار خوب باید روانشناس خوبی باشد و با درک شأن خود و با صبر و حوصله، بتواند با­ همه­­ مسافران تعامل کند. ­

معاون اجرایی شرکت رجا تأکید کرد: با توجه به تصمیم و تعهدی که به شغلمان داریم باید عمل کنیم و به فکر رشد و توسعه باشیم. ­

رئیس ستاد هماهنگی قطار‌های نوروزی رجا با اشاره به تدابیر خوب اندیشیده شده برای تغییر روحیه مسافران در سفر‌های نوروزی، ­­افزود: در تلاشیم تا پیش از آغاز سفر‌های نوروزی از کارکنان داخل قطار انتخاب شده، در ­مراسمی تجلیل کنیم.

نظر شما