شناسهٔ خبر: 50305 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در جلسه تسهیل سفرهای دریایی در ایام نوروز مطرح شد:

تمهیدات بندرخرمشهر برای انجام سفرهای ایمن دریایی در ایام نوروز ۹۷

جلسه جلسه تسهیل سفرهای دریایی در ایام نوروز به منظور ایمن بودن سفرهای دریایی و کاهش خدمات و حوادث احتمالی با حضور ارگان های ذیربط منطقه به میزبانی بندرخرمشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، در این جلسه ابتدا گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در زمینه سفر و گردشگری دریایی در نوروز ۹۶ ارائه شد.

در جلسه مذکور در خصوص تأکید بر ایمنی گشت های دریایی، نظم بخشی، مدیریت صحیح خدمات، ممنوعیت ارائه خدمات در شب و تفکیک مسیرهای تردد شناورها بویژه لنج، قایق و جت اسکی بحث و گفتگو شد.

جلوگیری ازفعالیت اسکله و شناورهای غیر مجاز، گشت زنی در سواحل و رودخانه های اروند و کارون،بازرسی قایق های تفریحی، استفاده از جلیقه نجات، اطلاع رسانی و ارائه هشدارها و توصیه های ایمنیاز جمله موارد مطرح شده این جلسه بود.

همچنین همانند سال‌های گذشته، بندر خرمشهر به عنوان متولی و ناظر بر  ایمنی سفرهای دریایی معرفی شد.

اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در راستای ایجاد ایمنی بیشتر همانند سال های گذشته در ایام نوروز ۹۷ با تلاش شبانه روزی مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی خرمشهر و با استفاده از تجهیزات مخابراتی مدرن و شناورهای جستجو و نجات ناجی ۴، سار ۲، قایق تندروی جستجو و نجات و قایق جی می نی آبراه ۶۲ مایلی اروند را تحت نظارت و پوشش قرار می دهد.

بندرخرمشهر امسال نیز همچون سالهای پیشین بصورت داوطلبانه و با استفاده از امکانات موجود نسبت به برگزاری گشت منظم ایمنی در کارون اقدام خواهد کرد.

در نوروز ۹۶، ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی در قالب ۱۱ هزار و ۱۳۲ سفر دریایی در رودخانه های کارون و اروند تردد کردند و از جاذبه های دریایی این دو رودخانه بهره مند شدند و ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ میهمان نوروزی بصورت کاروان خودرویی و کاروان های راهیان نور از اقصی نقاط کشور از های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند.

همچنین در نوروز ۹۶، ۱۲ سرنشین یک فروند قایق تفریحی در رودخانه کارون با حضور به موقع شناورهای جستجو و نجات بندرخرمشهر از خطر غرق شدگی نجات یافتند./

نظر شما