شناسهٔ خبر: 50691 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

بازدید از بنادر مازندران در ایام نوروز ۹۷ برای عموم هموطنان آزاد است

بندر امیرآباد در راستای ترویج فرهنگ دریایی هموطنان و گردشگران، بازدید از بنادر نوشهر و فریدونکنار ازتاریخ ۲ تا ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۷ برای عموم شهروندان و گردشگران نوروزی آزاد است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، این اداره کل ازساعت ۹تا ۱۷ دوم تا دوازدهم فروردین ماه پذیرای میهمانان و گردشگران نوروزی جهت بازدید از بنادر مذکور است.

بر اساس این گزارش، بازدیدکنندگان ضمن بازدید از موزه دریایی، اسکله ها و دیگر تأسیسات زیربنایی، از نزدیک در جریان روند فعالیت های دریایی و بندری قرار خواهند گرفت.

گفتنی است بندر نوشهر با بیش از ۸۰ سال سابقه فعالیت در عرصه تجارت، قدیمی ترین بندر استان مازندران و نزدیکترین بندر به پایتخت به شمار می رود که در حال حاضر  با تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی، زمینه بهره مندی تجار و فعالان اقتصادی ازتسهیلات و مزایای ناشی از قوانین مناطق ویژه در این بندر فراه شده است.

بندر فریدونکنار نیز درسال۱۳۸۷ در راستای گسترش روز افزون مبادلات بازرگانی با کشور های حاشیه دریای خزرآغازبه فعالیت نمود و هم اکنون تحت نظارت سازمان بنادرودریانوردی وبهره برداری بخش خصوصی قراردارد.

نظر شما