شناسهٔ خبر: 50828 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در استان همدان صورت گرفت:

تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای سامن، جوکار، فامنین و رزن

نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای سامن، جوکار، فامنین و رزن در محل دفتر معاونت محترم امور عمرانی استانداری همدان با حضور اعضاء کمیسیون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه بیان کرد: در راستای همگام کردن مردم با توسعه شهری، رسیدگی به مشکلات شهروندان و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح تفصیلی از جمله تعریض و بازگشایی معابر، تأمین کاربری‌ها و سطوح و سرانه‌های شهری بالأخص عمومی و غیرانتفاعی، پیشنهادات مختلفی مطرح شد که اعضاء ضمن در نظر گرفتن عدالت شهری در توزیع خدمات بر حفظ حقوق مالکین و شهروندان تأکید کردند.

وی افزود: در این راستا اجرایی نمودن طرح‌ها، رعایت ضوابط و مقررات مصوب و احداث معابر و شبکه دسترسی مناسب مبتنی بر شرایط کنونی شهرها از جمله اولویت‌های اساسی بوده است.

وی ادامه داد: در این راستا تعدادی از پرونده‌ها با اولویت حل مسائل و مشکلات فوری شهرهای فوق از جمله طرح سایت میدان الغدیر، کمک به تکمیل تعریض و آزادسازی معابر جهت تسهیل در رفت و آمد عمومی و حل مشکلات ترافیکی مانند معبر شهید عبدالکریمی و شهید فعلی در شهر سامن، پیش‌بینی خیابان ۱۸ متری در مسیر جاده قدیم همدان، ملایر در شهر جوکار، اصلاح بلوار خلیج‌فارس در شهر جوکار، طرح پهنه تفکیکی شمال غربی رزن، تغییر خط اجرایی میدان امام حسین، اصلاح محدوده سایت اداری و اصلاح خط پروژه خیابان شورا در فامنین مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

فرزانه یادآور شد: حاضرین در جلسه بر توسعه و توزیع امکانات و دسترسی برابر برای همه شهروندان و اولویت اقدام کمیسیون ماده پنج بر روی حل مسائل ضروری شهر و حرکت در چارچوب ضوابط و مقررات تأکید کردند.

نظر شما