شناسهٔ خبر: 50971 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین خبر داد:

اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای مطالعه طرح TOD و طراحی بازآفرینی محله راه‌آهن قزوین

ایستگاه راه آهن قزوین مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه شورای هماهنگی حمل‌ونقل استان از اختصاص ۳ میلیارد ریال اعتبار جهت انجام مطالعات اجرای طرح TOD در قزوین خبر داد و گفت: برای تهیه طرح محله راه‌آهن نیز ۲ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی در خصوص اجرای طرح توسعه بر مبنای حمل‌ونقل TOD در جلسه شورای حمل‌ونقل استان اظهار کرد: این طرح سابقه زیادی ندارد و از ۴۰ سال قبل به صورت منظم عملیاتی شده و در کشور نیز آن را در حال اجرا داریم.

وی گفت: در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان و در بازدید از شبکه ریلی قزوین به رشت درخواست کردیم با اجرای دوخطه شدن مسیر قزوین به تهران، قزوین به زنجان و تکمیل شبکه ریلی راه‌آهن قزوین به رشت چون نیازمند اجرای برخی طرح‌ها هستیم تا این توسعه هماهنگ باشد.

حق لطفی افزود: توسعه شبکه راه‌آهن در حوزه حمل‌ونقل باید در استان جدی گرفته شود و با داشتن طرح جامع شهری و طرح جامع ترافیک همه حلقه‌های اجرای طرح TOD مهیاست و امیدواریم این طرح را نیز به‌خوبی اجرا کنیم.

وی بیان کرد: طرح TOD در خردادماه سال ۹۶ در شورای عالی راه و شهرسازی مصوب شد و مقرر شد در مدت ۴ ماه نقشه راه تهیه شده و به ادارات ابلاغ شود و با استقبالی که در استان صورت گرفت وزارتخانه نیز برای اجرا مصمم شد.

حق لطفی گفت: در میان ۳۱ استان کشور استان‌های قزوین، خراسان رضوی و فارس به عنوان پیشرو در اجرای طرح TOD انتخاب شده و دو شهر تهران و ورامین هم در طرح اضافه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین یادآور شد: برای مطالعات طرح TOD ردیف اعتباری ۳۰۰ میلیون تومانی پیش‌بینی شده که انتخاب مشاور صورت گرفته و ۲۰۰ میلیون تومان هم برای بازآفرینی محله راه‌آهن دیده شده است.

وی بیان کرد: برای توسعه ایستگاه راه‌آهن قزوین و بازآفرینی محله راه‌آهن اقدامات لازم صورت گرفته و با اجرای آن تحول بزرگی در شبکه حمل‌ونقل ریلی و نیز بازآفرینی منطقه راه‌آهن قزوین صورت خواهد گرفت که به رونق گردشگری هم کمک خواهد کرد.

نظر شما