شناسهٔ خبر: 51017 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

آخوندی عنوان کرد:

تلاش وزارت راه و شهرسازی برای ایجادآسایش، تردد روان و ایمنی مسافران در تمام شقوق حمل‌ونقل/ جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است/ بنادر ما با امکانات خوب آماده استقبال از مسافران است

برنامه وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است، گفت: اصلی ترین موضوع در سال جدید در سفرهای تمامی شقوق حمل ونقل آسایش، روانی حرکت و ایمنی مسافران طی ایام نوروز است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی امروز ۲۵ اسفندماه در سفر به استان هرمزگان و در گفتگو با رادیو بندر عباس ضمن آرزوی نوروزی شاد و خرم برای هموطنان گفت: با توجه به سنتی که در ایران وجود دارد و موقیعت خوب و زیبایی که در جنوب وجود دارد، سفرهای دریایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جنوب کشور و به ویژه استان هرمزگان مقصد عمذه سفرهای دریایی در کشور است، تلاشهای سازمان بنادر و دریانوردی را برای سفرهای دریایی قابل توجه دانست و افزود: سازمان بنادر و دریا نوردی تلاش کرد در سال جاری ۹ اسکله بندری در جنوب کشور ایجاد کنند تا مردم سفرهای ایمنی داشته باشند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: بحث سیستم فروش بلیت و ایمنی کشتیها از دیگر برنامههایی بود که سازمان بنادر در دستور کار قرار داد و خوشبختانه از شهرویر سال جاری این تدابیر اغاز شده است. سازمان بنادر به عنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی بر فروش بلیتها و ایمنی کشتی ها نظارت دارد و بررسی می کند که لنچ ها با ایمنی کامل بین بنادر تردد کنند.

وی از دیگر اقدامات سفرهای دریایی را تنظیم فروش بلیت هم به صورت اینترنتی و روش های سنتی فروش بلیت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه ۴۱ وسیله نقلیه دریایی از بندر ایجاد شده. و تردد از بندر شهید حقانی به جزایر قشم، هرمز و سایر جزایر کشور تدارک دیده شده و تورهای گردشگری مناسبی نیز طراحی شده اند تا مردم ایران از دریای خلیج فارس لذت ببرند.

آخوندی گفت: تمام تلاش ما این است که مردم سفرهای مطمئن و همراه با آسایشی را در جزایر جنوب کشور داشته یاشند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اصلی ترین موضوع در سال جدید در سفرهای تمامی شقوق حمل ونقل آسایش، روانی حرکت و ایمنی مسافران است گفت: معمولا در روزهای پایانی سال و روزهای نخستین سال جدید به پایانه های مهم سر می زنم و از آنها بازدید می کنم که امسال از استان هرمزگان اغاز شده است و این سنتی است که همواره بر ان تاکید داشته ایم.

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: شادابی سفرها و یکپارچیگی آنها برای ما حایز اهمیت است. همچنین تلاش داریم مردم از نواحی مختلف کشور بازدید کنند و با شهرهای مختلف آشنا شوند.

وی گفت: در جنوب کشور ظرفیتهای بی کرانی وجود دارد و همین سفرها جرقهای میشود برای مردم ایران تا بدانند که جنوب کشور جایی خوبی برای زندگی، کار و ایجاد ثروت است. بنابر این برای ما اهمیت دارد تا فضای تبادل اطلاعاتی را برای مردم فراهم کنیم.

بنادر ما بسیار آماده و امکانات خوب است/ در ایام نوروز هم‌وطنان از این موقعیت استثنایی بهره ببرند

وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز بهره برداری از ۳ شناور جدید در بندر عباس از آمادگی بالای بندرهای استان هرمزگان در پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در استان هرمزگان سه فروند شناور جدید به ناوگان مسافری دریایی استان هرمزگان اضافه شد. این سه ناوگان به بندر شهید حقانی بندرعباس- بندر شهید ذاکری قشم- هرمز و لارک  الحاق شد.

آخودی گفت: سه شناور اضافه شده کیهان پیشرو با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به‌صورت درجا در هر سفر دریایی، اطلس پیشرو با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به‌صورت درجا در هر سفر دریایی و  قشم پیشرو با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به‌صورت درجا در هر سفر دریایی هستند.

بر اساس این گزارش با الحاق این سه فروند شناور جدید مسافری، تعداد شناورهای فعال  مرکز استان هرمزگان که در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ مشارکت دارند، از ۳۸ فروند  درگذشته به ۴۱ فروند و ظرفیت مجموع ۴ هزار و ۳۷۲ صندلی  در وضعیت فعلی افزایش‌یافته است.

تعداد  مجموع کل شناورهای فعال در طرح نوروزی سال ۹۷  استان هرمزگان شامل شناورهای مسافری به تعداد ۵۳ فروند و ظرفیت ۵ هزار و ۹۱۲ صندلی، ۶۵ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت حمل درجای ۲۷۶۰ دستگاه خودروی مسافران دریایی در بنادر پهل به لافت جزیره قشم و چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش است.

علاوه بر این یک فروند شناور رو-رو با ظرفیت ترابری ۳۸۱ نفر مسافر و حمل ۱۲۰ دستگاه خودرو در این طرح نوروزی حضور خواهد داشت

برچسب‌ها:

نظر شما