شناسهٔ خبر: 51023 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت می‌گيرد؛

مسیرهای جدید جاده هراز در سفرهای نوروزی زیر بار ترافیک می رود/ 8 کیلومتر دیگر از پروژه تعریض محور هراز در نوروز زیر بار ترافیک می‌رود

مراسم بیش از هشت کیلومتر از مسیرهای جدید جاده هراز که کار تعریض و چهار خطه شدن آن به پایان رسیده است در تعطیلات نوروزی امسال زیر بار ترافیک می رود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، این مسیرها در چهار قطعه جداگانه در طول مسیر جاده هراز از سال ها پی در دست ساخت بود که به علت شرایط ویژه زمین شناسی و آب و هوائی تکمیل آنها زمانبر شده بود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت که قطعات آماده شده روز شنبه ۲۶ اسفند ماه جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری می شود تا همزمان با سفرهای نوروزی زیر بار ترافیک قرار بگیرد.

عبدالله بهادری افزود : یکی از این قطعه های آماده بهره برداری در محدوده ' کلرد ' به ' چلاو ' حدفاصل کیلومتر ۲۴ جاده هراز در مسیر تهران به آمل به طول دو و نیم کیلومتر است که یک دستگاه پل ۲۵ متری هم در این مسیر ساخته شده است.

وی افزود : قطعه دوم در محدوده ' سیاه بیشه ' تا ' لهاش ' واقع در کیلومتر ۳۵ جاده هراز به طول حدود سه و نیم کیلومتر است که در این قطعه هم یک رشته تونل به طول یکهزار و ۱۰۰ متر و یک دستگاه پل به طول ۳۰ متر ساخته و آماده بهره برداری شده است .

مدیرکل راه وشهرسازی مازندران قطعه سوم را به طول یکهزار و ۱۰۰ متر در منطقه ' بایجان ' در کیلومتر حدود ۷۰جاده هراز معرفی کرد و گفت که در این قطعه هم یک رشته تونل ۷۵۰ متری ساخته شده است .

وی اضافه کرد : چهارمین قطعه آماده بهره برداری به طول یک کیلومتر در محدوده ' لاسم' در کیلومتر حدود ۹۰ جاده هراز در مسیر تهران به آمل است که در این قطعه هم دیوارسازی به طول یک کیلومتر انجام شده است.

بهادری هزینه اجرای این طرح ها را در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد. چهار خطه کردن جاده هراز از سال ۸۹ آغاز شد و قرار بود در مدت پنج سال به پایان برسد.

وزارت راه و شهرسازی تعریض جاده هراز را به سه اولویت شامل اولویت اول حد فاصل آمل - بایجان به طول ۶۲ کیلومتر ، اولویت دوم در محدوده آبشار تا لاسم به طول ۷.۵ کیلومتر و اولویت سوم نیز حدفاصل لاسم تا بایجان به طول ۲۹ کیلومتر تقسیم کرد.

با تکمیل مسیرهای باقی مانده این سه اولویت ، تعریض و چهار خطه کردن تمامی ۱۰۱ کیلومتر جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران به پایان می رسد.
وزارت راه و شهرسازی پیش بینی کرده است که تکمیل اولویت سوم این طرح تا سال ۹۷ به درازا بکشد ولی مسیر باقی مانده اولویت اول و دوم در سال ۹۶ پایان خواهد یافت.

هراز ، یکی از کوتاه‌ترین و زیباترین جاده های کشور است که به صورت میانگین روزانه ۲۱ هزار دستگاه وسیله نقلیه از آن عبور می کند.
وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید ساخت و تکمیل این جاده را در اولویت قرار داد و برنامه ریزی کرد که در صورت تخصیص بموقع اعتبارت هر ۶ ماه ۱۰ کیلومتر از طرح را به بهره برداری برساند.

نظر شما