شناسهٔ خبر: 51095 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان صورت گرفت:

پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های راه‌سازی بزرگراه ایلام- مهران

بازديد آخرین وضعیت پروژه‌های راه‌سازی بزرگراه ایلام- مهران در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام، در این بازدید سیدکمال الدین میرجعفریان مدیرکل راه و شهرسازی استان بر تسریع عملیات اجرایی این پروژه‌ها ضمن رعایت نکات ایمنی به جهت مجاورت عملیات راه‌سازی با محور اصلی و تردد مسافرین نوروزی در این ایام تأکید کرد.

میرجعفریان در تشریح این پروژه‌ها گفت: عملیات اجرایی بزرگراه ایلام به مهران در سه قطعه عملیاتی شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده می‌بایست تا فرارسیدن اربعین آینده به اتمام برسد و اگر مشکل خاصی نداشته باشیم ان شااله این مهم تحقق خواهد یافت.

 وی افزود: قطعه اول حدفاصل روستای مهدی‌آباد تا سه‌راهی ماربره به طول ۱۰ کیلومتر مهمترین قسمت این محور است چرا که توپوگرافی منطقه حجم عملیات خاک‌برداری، خاک‌ریزی، کوه بری، حفر تونل و احداث پل‌های بزرگ و کوچک را ایجاد کرده است اما پیمانکار پروژه با جدیت در همه قسمت‌ها فعال است و حفاری تونل ۷۱۰ متری نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: در قطعه دوم حدفاصل تقاطع ماربره تا سه‌راهی صالح‌آباد به طول ۱۹ کیلومتر نیز پیمانکار فعال بوده و تعریض پل‌ها و برداشت ترانشه‌ها در حال انجام است و پیشرفت کار چشمگیر است و قطعه سوم نیز که پیمانکار آن موسسه ولی‌عصر (عج) است از سه‌راهی صالح‌آباد تا تقاطع سد شهید آل اسحاق به طول ۴۵ کیلومتر می‌باشد که قسمت اصلی مسیر از پل کنجانچم به بعد که محور تفکیک می‌شود پل‌های بزرگ و کوچکی زیادی در حال احداث بوده و کلاً دو محور مجزا در حال احداث است و پیشرفت کار نیز مناسب ارزیابی می‌گردد.

میرجعفریان بیان کرد: با احداث و تکمیل بزرگراه ایلام- مهران با توجه به حجم عظیم تردد زائرین عتبات عالیات و همچنین مبادله تجاری بین دو کشور ایران و عراق شاهد تحول مناسبی در استان ایلام خواهیم بود.

نظر شما