شناسهٔ خبر: 51166 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت فرودگاه امام‌خمینی نسبت به سال گذشته/ تلاش برای افتتاح ترمینال سلام در تابستان ۹۷

آخوندي درجمع فرودگاه امام وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی از افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت در سال جاری نسبت به سال ۹۵ خبر داد و گفت: تلاش داریم تا بتوانیم ترمینال سلام را برای تابستان سال ۹۷ آماده بهره‌برداری کنیم که با این اقدام ظرفیتی حدودا مانند ظرفیت ترمینال موجود به فرودگاه اضافه شده و قطعا خدمت‌رسانی به مردم را آسوده‌تر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبر وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز یکشنبه ۲۷ اسفندماه به منظور بررسی آخرین وضعیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و شرایط سفرهای هوایی در آستانه تعطیلات نوروز از این فرودگاه بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: من هرساله به منظور آگاهی از چگونگی اوضاع و احوال فرودگاه و آمادگی آن برای خدمت رسانی از مسافران نوروزی از فرودگاه سرکشی کرده و شرایط آن را ارزیابی می کنم.

آخوندی با بیان اینکه خوشبختانه امسال ظرفیت فرودگاه بیش از ۱۴ درصد افزایش داشته است، گفت: در بازدید امروز دیدیم که فرودگاه نسبت به سال گذشته آمادگی بهتری داشته و اقداماتی را جهت بهبود توزیع پروازها انجام داده است. در این صورت دیگر شاهد پیک پروازها در یک ساعت و کم بودن آن در ساعات دیگر نخواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه قطعا با توزیع پروازها آرامش بهتری در این ایام در فرودگاه حاکم خواهد بود، گفت:  در بازدید امروز تغییرات جزئی دیگری که ممکن است از دید ما در وزارت راه و شهرسازی خیلی کوچک باشد ولی قطعا در جهت آسایش مسافران بسیار موثر است دیدیم که افزایش ظرفیت نقاله ها (کاروسل) برای دریافت بار مسافر و همچنین بهترشدن سیستم خروج از گذرنامه از جمله آنها به شمار می رود.

آخوندی ادامه داد: خوشبختانه تمامی همکاران ما در حال تلاش برای ارایه بهترین سرویس ها به مسافران هستند تا خاطرات خوبی را برای آنها در این ایام رقم بزنند.

وی در اشاره به تفکیک بخش ورودی وسایل نقلیه خصوصی و عمومی نیز گفت: خوشبختانه در این بخش نیز تفکیک خوبی انجام شده و از سویی دیگر با فعال شدن متروی فرودگاه امام‌خمینی مسافران می‌توانند به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی به سمت فرودگاه بیایند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ضمن ابراز امیدواری نسبت به ایجاد شرایط سفری ایمن، راحت و همراه با رضایتمندی هرچه تمام‌تر برای مسافران گفت: در بازدید امروز دیدم که میزهایی را برای پاسخگویی به مسافران با زبان های مختلف در سالن‌های انتظار فراهم شده و در جهت آسایش مسافران اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص بخش های مخصوص برای تحویل بار در فرودگاه گفت: در سال های گذشته شاهد دو ورودی و ایجاد صف های طولانی برای تحویل بار در این بخش بودیم اما امسال دیدیم که این ظرفیت به ۷ ورودی افزایش یافته و قطعا صف‌های  ایجاد شده برای بازرسی از سوی مردم کمتر خواهد بود.

آخوندی با بیان اینکه تمامی تدابیر لازم برای ایجاد احساس آرامش و آسایش مسافران تا حد توان برای ایام نوروز ۹۷ در فرودگاه امام خمینی اتخاذ شده است، گفت: تلاش داریم تا بتوانیم ترمینال سلام را برای تابستان سال ۹۷ آماده بهره‌برداری کنیم که با این اقدام ظرفیتی حدودا مانند ظرفیت ترمینال موجود به فرودگاه اضافه شده و قطعا خدمت‌رسانی به مردم را آسوده‌تر خواهد کرد.

وی در پایان اعلام کرد: فراخوان احداث ترمینال ایران شهر را برای فرودگاه امام خمینی در سال ۹۶ اعلام کردیم که آن نیز برای خدمت رسانی به ۲۵ میلیون مسافر احداث و زمان عملیات اجرایی آن ۴ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید.

نظر شما