شناسهٔ خبر: 51234 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

اجرای طرح ایمنی و حفاظت از محیط زیست دریایی در بندرامیرآباد

سیاوش رضوانی به منظور آمادگی در طرح گردشگری دریایی، مانور جستجو و نجات دریایی در حوزه سواحل حاکمیتی بندرامیرآباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد درباره مانور جستجو و نجات دریایی گفت:این مانور با هدف اجرای مطلوب طرح گردشگری دریایی، حفظ محیط زیست دریایی، آمادگی مجریان طرح برای هماهنگی بیشتر نیروها در محدوده تحت پوشش بندرامیرآباد و اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی برگزار شد.

وی با بیان اینکه با انجام برنامه های فرهنگی و تبلیغات موثر می توان گردشگری دریایی را اشاعه داد افزود: پاک‌سازی سواحل دریا توسط تیم مقابله با آلودگی بندر امیرآباد، نصب بنر، توزیع بروشور و پخش کلیپ حاوی مضامین ایمنی گردشگری دریایی از برنامه‌های صورت گرفته در این راستا است.

وی تجهیز شناورهای عضو طرح همیار ناجی به تجهیزات ایمنی مورد نیاز از قبیل جلیقه های نجات بزرگسال و کودک و اجرای عملیات بویه گذاری در محدوده طرح گردشگری به‌منظور، تعیین و تفکیک مسیر تردد شناور های تفریحی را از دیگر اقدامات انجام گرفته در این طرح برشمرد.

در سال ۹۶ بیش از ۱۷ هزار گردشگر دریایی از سواحل تحت پوشش بندرامیرآباد بازدید کردند و پیش بینی می شود امسال با تمهیدات و هماهنگی های صورت گرفته میان ارگان های دریایی مشارکت کننده در طرح نوروزی گردشگری دریایی این تعداد به ۲۰ هزار نفر برسد.

نظر شما