شناسهٔ خبر: 51297 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

براساس اعلام جانشین پلیس راهور ناجا؛

۴۷ درصد تصادفات ناشی از واژگونی و ۴۰ درصد آنها ناشی از انحراف به چپ بوده است

موسی امیری جانشین پلیس راهور ناجا از سهم ۴۷ درصدی تصادفات ناشی از واژگونی و ۴۰ درصدی انحراف به چپ در چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سردار موسی امیری جانشین پلیس راهور ناجا گفت: در سوانح چند روز گذشته متاسفانه سهم تصادفات ناشی از واژگونی‌ها افزایش پیدا کرده است به طوری که در روز اول فروردین این سهم توانسته ۴۷ درصد از کل تصادفات را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: تصادفات ناشی از واژگونی، ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است. به همین دلیل از آنها می‌خواهم هر دو ساعت یکبار ۱۵ دقیقه استراحت کرده و سپس ادامه مسیر دهند.

جانشین پلیس راهور ناجا با بیان اینکه سهم ۴۷ درصدی واژگونی در تصادفات روز گذشته سهم بالایی است از رانندگان خواست حین رانندگی آرامش داشته باشند.

سردار امیری تصریح کرد: انحراف به چپ یکی از موضوعات اصلی روزهای گذشته بوده است به طوری که سهم ۴۰ درصدی را به خود اختصاص داده است.

براساس گزارش فارس، وی در پایان اظهار کرد: ۹۰ درصد راه‌های کشور دوطرفه است و خطاهای لحظه‌ای رانندگان می‌توانند موجب تصادفات رخ به رخ شود و همین بی‌دقتی می‌تواند صدمات جدی را بوجود آورد.

نظر شما