شناسهٔ خبر: 51298 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رشد ۸.۶درصدی ترافیک در استان خراسان جنوبی

جاده ترافیک معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از رشد ۸.۶درصدی تردد در این استان از ابتدای نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، مهدی گرجی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای طرح نوروزی متوسط تردد ثبت شده در ۴۷ دستگاه ترددشمار استان ۸.۶ درصد افزایش داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، افزود: از جابجایی ۵۹۳۳  مسافر در قالب ۱۶۸ سفر توسط ۵۶۱ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی در هفتمین روز از سفرهای نوروزی در استان خبر داد. 

گرجی با اشاره به آخرین وضعیت حمل ‌و نقل مسافر از طریق جاده‌های استان از ابتدای شروع طرح سفرهای نوروزی، اظهار داشت: زمان اجرای طرح سفرهای نوروزی ۹۷ از مورخ ۲۳ اسفندماه لغایت ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری به مدت ۲۲ روز خواهد بود.

وی تصریح کرد در طرح سفرهای نوروزی ۹۷ حدود ۲۴۵دستگاه اتوبوس، ۱۱۲ دستگاه مینی‌بوس و ۲۰۴ دستگاه سواری کرایه برای خدمت‌رسانی به مسافران در نظر گرفته‌شده که حدود۱۶۵۳ راننده در این ناوگان فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: میزان تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین در استان در روزهفتم سفرهای نوروزی جمعاً ۱۸۶۲۳۲ دستگاه خودرو تردد داشته که از این تعداد سهم خودروهاي سنگين ۳۱۹۶۱ دستگاه و به طور ميانگين ۱۷ درصد و تعداد ۱۵۴۲۷۱ دستگاه سواري معادل ۸۳ درصد از كل تردد در محورهاي استان بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: نتايج تجزيه و تحليل آمار فوق الذكر نشان از سرعت های غیر مجاز ثبت شده به میزان ۲۵.۴۶  درصد در وسایل نقلیه است.

گرجی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین میانگین سرعت تردد ثبت شده در محورهای استان ۸۶.۸ کیلومتر بر ساعت بوده و محور بیرجند- مود  (۷۴۵۵ تردد) بيشترين ميزان تردد را به خود اختصاص داده است.

نظر شما