شناسهٔ خبر: 51335 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

آماده‌باش و هشدار مدیریت بحران در ایام نوروز

اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد که این سازمان در ایام نوروز در آماده‌باش بوده و دستورالعمل‌های لازم در مورد مقابله با حوادث را نیز به ادارات کل بحران استان‌ها ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا،اسماعیل نجار درباره اقدامات مدیریت بحران در ایام نوروز اظهارکرد: امسال نیز همچون سال‌های قبل از هواشناسی خواسته‌ایم تا نسبت به اعلام هشدارها و اخطارها به مدیریت بحران و دیگر دستگاه‌ها اقدام کرده و ما نیز اطلاعیه‌ها و دستورات لازم را به تمامی ارکان و زیرمجموعه‌های این سازمان ابلاغ کرده‌ایم و تمامی آنان در ایام نوروز در آماده‌باش هستند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر ضرورت آمادگی و آگاهی شهروندان در حوادث نیز گفت: علاوه بر دستگاه‌های مختلف، مردم و به ویژه مسافران هم باید از آمادگی و آگاهی کافی برخوردار باشند، برخی از مسافران نوروزی برای نخستین بار است که به شهر یا منطقه‌ای رفته یا به هر دلیل شناخت کافی از آن محیط ندارند و همین موضوع می‌تواند سبب بروز مشکلاتی برای آنان به ویژه هنگام بارش نزولات آسمانی شود، بنابراین لازم است که شهروندان نیز کمال همکاری را با عوامل انتظامی و امدادی داشته باشند و به هشدار و توصیه‌های این افراد و همچنین علائم نصب شده توجه کنند.

نجار با اشاره به ضرورت پرهیز از اتراق در حریم رودها و مسیل‌ها گفت:‌ در فصل بهار با توجه به بارش‌های بهاری و همچنین آب‌شدن برف‌ها در ارتفاعات چنین اقدامی بسیار خطرناک بوده و باید به جد از آن پرهیز کرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور  همچنین از هماهنگی با جنگل‌بانی و سازمان محیط‌زیست به منظور نظارت بر مراتع و جنگل‌ها خبر داد و گفت:‌ لازم است مردم نیز از روشن کردن آتش، رها کردن ته سیگار و ... در جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند.

وی با اشاره به سفرهای نوروزی و ترافیک در جاده‌ها نیز گفت:‌از شهروندان و مسافران نوروزی درخواست داریم که زمان سفر خود را مدیریت کنند، از سوی دیگر با توجه به احتمال بارش برف و باران در برخی از محورهای کوهستانی و ارتفاعات و همچنین احتمال بروز ترافیک سنگین لازم است رانندگان حتما از پر بودن باک خودروی خود اطمینان حاصل کنند و علاوه بر آن وعده غذایی مناسب نیز به همراه داشته باشند.

برچسب‌ها:

نظر شما