شناسهٔ خبر: 51361 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

بازدید از تالاب خورآذینی و جنگل حرا را از دست ندهید/ برنامه ویژه سازمان بنادر برای گردشگری دریایی/ ارائه خدمات رایگان به مسافران دریایی

سید مصطفی ذوالقدر نماینده منتخب مردم میناب، رودان، جاسک و سیریک در مجلس دهم از ارائه خدمات رایگان توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مبحث گردشگری دریایی خبر داد و اعلام کرد که برنامه های ویژه ای توسط این سازمان در ایام نوروز برای مسافران تدارک دیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، سیدمصطفی ذوالقدر در ارتباط با ضرورت توسعه گردشگری دریایی در بنادر کشور، اظهار کرد: امیدواریم نه تنها مسئولان و سازمان های متولی بلکه مردم عزیزمان بیش از هر زمان دیگری به دریا و گردشگری دریایی توجه کنند و از زیبایی های بی نظیر کشور دیدن کنند، زیبایی هایی که می توان در دل آن به عظمت پروردگار پی برد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی وی ادامه داد: "تالاب بین‌المللی خورآذینی" در ۳۵ کیلومتری شهرستان سیریک واقع شده در استان هرمزگان و در جنوب‌شرقی تنگه هرمز و "جنگل حرا" قشم از پدیده‌هایی هستند که توصیه می‌کنم در سفر به استان هرمزگان از آن‌ها بازدید کنید و شگفتی‌های خلقت در دلِ دریا را به نظاره بنشینید.

به گفته نماینده منتخب مردم میناب، رودان، جاسک و سیریک،  خورآذینی منطقه بسیار زیبا و دیدنی است که تا کنون اسکله نداشته و به تازگی در آن اسکله نصب شده است تا مردم بتوانند با سهولت بیشتری از این منطقه بازدید کنند.

هرمزگان سرشار از مناطق گردشگری بی نظیر

 ذوالقدر با بیان اینکه هرمزگان از بنادر و سواحل دیدنی و زیبایی برخوردار است که با توجه به مطلوب بودن آب و هوا در ایام نوروز به مردم کشور توصیه می‌شود از این نواحی و مناطق بازدید کنند، گفت: هرمزگان سرشار از اماکن گردشگری دیدنی و زیبایی‌های خدادادی است و به مردم سفارش می کنیم در سفرهای نوروزی خود بازدید از بنادر و  سواحل آن را در برنامه‌هایشان بگنجانند.

وی با اعلام اینکه خدمات رایگانی در مقوله گردشگری دریایی برای مسافران تدارک دیده شده است، خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برنامه های ویژه ای را در ایام نوروز برای گردشگران دریایی در نظر گرفته است و خدمات رایگانی را به متقاضیان ارائه می کند.

استفاده از ظرفیت های دریایی کشور

نماینده منتخب مردم میناب، رودان، جاسک و سیریک در مجلس دهم با اشاره به اینکه توسعه گردشگری دریایی نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم و افزایش امکانات است، گفت: باید از ظرفیت‌های دریایی کشور به نحو مطلوب استفاده کرد و اگر هدف توسعه گردشگری دریایی است باید ساخت اسکله های گردشگری وافزایش شناورهای مسافری دریایی با سرعت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

ذوالقدر ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی چند وقتی است که  ساخت اسکله‌های گردشگری را در دستور کار خود قرار داده است اما باید نسبت به اسکله‌های در دست ساخت نیزبیشتر اهتمام ورزد.

نظر شما