شناسهٔ خبر: 51373 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

ولی‌الله نانواکناری:

حمایت مجلس از طرح گردشگری دریایی/ سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دریایی سودده و پر منفعت است/ توسعه گردشگری دریایی مانع خروج ارز از کشور می شود

ولی الله نانواکناری نماینده مردم مردم بابلسر و فریدونکنار گفت: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال‌های گذشته کارهای بسیار خوبی در زمینه گردشگری دریایی و ساحل گردی در جنوب ایران انجام داده است که امیدواریم همین اقدامات در شمال کشور نیز صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ولی‌الله نانواکناری در باره ضرورت توسعه گردشگری دریایی، گفت:دریا منبع آب و سرشار از زیبایی و نشاط است. بدیهی است با هر امکانی اگر بتوانیم مردم را به دریا و ساحل نزدیک کنیم، هیجان و شادی را به زندگی شهروندان ایرانی پیوند زده ایم.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی ادامه داد: ایران پتانسیل بسیار زیادی در حوزه گردشگری با تنوع بسیار زیاد در شمال و جنوب کشور دارد که این موضوع در سواحل خزر کمتر مورد توجه قرار گرفته است. لذا یکی از درخواست های نمایندگان استان های شمالی این است که به توسعه  گردشگری دریایی مناطق شمالی هم توجه بیشتری شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت احیا و توسعه گردشگری دریایی در کشور به لحاظ  اقتصادی و اجتماعی، تاکید کرد: یکی از دلایل عمده خروج ارز از کشور، مسافرت های برون مرزی ایرانیان به کشور های همسایه به قصد استفاده از امکانات گردشگری دریایی و ساحل گردی است، درصورتی که این پتانسیل در داخل کشور با طبیعت ناب ایرانی فراهم است.

وی با اشاره به ضرورت جذاب سازی و فراهم آوری تجهیزات رفاهی برای توسعه گردشگری دریایی در کشور و ضمن تقدیر از فعالیت های سازمان بنادر و سایر ارگان های دریایی مرتبط در این امر، سازمان ایران گردی و جهان گردی را متولی اصلی توسعه گردشگردی در ایران دانست و خواستار همکاری بیشتر این سازمان با سازمان بنادر و دریانوردی شد.

عضو فراکسیون دریایی با بیان این که مجلس شورای اسلامی از توسعه گردشگری دریایی حمایت می کند، گفت: طرح گردشگری دریایی چنانچه در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود، نمایندگان از آن حمایت خواهند کرد و به نظر نمی رسد که این طرح با موانع قانونی مواجه شود.

 وی سرمایه گذاری در حوزه گردشگردی دریایی را سودده و پر منفعت دانست و از مسئولان امر خواست تا موهبت ساحل گردی با کشتی در سواحل خزر، با چشم انداز بی نظیر کوه، جنگل و سرسبزی های پهناور، را برای مردم فراهم کنند.

نظر شما