شناسهٔ خبر: 51754 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

علیزاده تشریح کرد؛

تکمیل و بهره‌برداری از ۲ استادیوم‌ تا پایان سال ۹۷/ طرح توسعه حرم حضرت معصومه (س) و حرم شاه چراغ شیراز در دستورکار

محمد جعفر علیزاده مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با اعلام تکمیل و بهره‌برداری از استادیوم های ۵۰۰۰ نفری بناب در آذربایجان‌شرقی و ۱۵۰۰۰ نفری خرم‌آباد در لرستان تا پایان سال ۹۷، گفت: طرح توسعه حرم حضرت‌معصومه (س) و شاه‌چراغ در شیراز، ندامتگاه‌ها و ورزشگاه‌ها در دستور کار سازمان مجری قرار دارد.

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در مورد آخرین اقدامات سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی برای ساختمان‌های عمومی همچون ورزشگاه‌ها و ندامتگاه‌ها توضیحاتی را ارایه کرد.

علیزاده گفت: سازمان مجری علاوه بر پروژه‌های بیمارستانی، طرح توسعه حرم حضرت معصومه (س) را در قم که پروژه مهمی است، طرح توسعه حرم شاه چراغ در شیراز، ندامتگاه ها و ورزشگاه ها را در دستور کار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال حاضر دو ورزشگاه را به مرحله ای رساندیم که می توانیم برای سالجاری به افتتاح برسانیم که یکی از آنها استادیوم ۵۰۰۰ نفره ورزشگاه بناب در آذربایجان‌شرقی است و دیگری استادیوم ۱۵۰۰۰ نفره ورزشگاه خرم‌آباد در لرستان که جزو پروژه های بزرگ سازمان است و پیشرفت این پروژه ها به نحوی است که تا پایان سال ۹۷ به نتیجه می‌رسند.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با فضای ورزشی، ابتدا، مجموعه تعریف می‌کنیم و در این مجموعه تعریف شده، واحد به واحد کار می‌کنیم. به عنوان نمونه در بناب، سالن ورزشی قبلا افتتاح شده، الان وارد استادیوم شده‌ایم. در خرم‌آباد نیز استادیوم ۱۵۰۰۰نفری را افتتاح خواهیم کرد. در مورد ورزشگاه‌ها باید توجه داشته باشیم که پرهزینه‌ترین و وقت‌گیرترین بخش‌های ورزشگاه‌ها، استادیوم‌ها هستند.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی گفت: ساخت استادیوم ۵۰۰۰ نفری بروجرد و استادیوم شهر کرد نیز از برنامه هایی است که در سالجاری آغاز می‌شود.

علیزاده ادامه داد: استادیومی تحت‌عنوان علی دایی در اردبیل ساخته‌ایم که استادیوم آن ساخته و بهره‌برداری شده است و در حال حاضر ساخت سالن‌های ژیمناستیک، استخرهای شنای آن ورزشگاه، را در دست ساخت داریم. اینها پروژه‌های به هم پیوسته ای هستند که از سال های قبل ساخته شده اند و به مرور در حال تکمیل هستند.

وی یادآور شد: در حال حاضر استادیوم ۵۰ هزار نفری اهواز که بسیاری از مسابقات ملی و بین المللی را پوشش می‌دهد یکی از پروژه‌های سازمان مجری بوده که با کیفیت مطلوب نیز اجرا شده است.

نظر شما