شناسهٔ خبر: 51755 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

طی تعطیلات نوروزی ۹۷ صورت گرفت؛

بازدید بیش از ۲۸۰۰ نفر گردشگر و مسافر از بندر شهید رجایی

بندر فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از بازدید بالغ بر ۲۸۰۰ نفر گردشگر و مسافر نوروزی از بخش‌های مختلف بزرگترین بندر تجاری کشور طی ۱۵ روز تعطیلات نوروزی سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "کیوان علیزاده" ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: طرح ساماندهی بازدید‌های میهمانان نوروزی از بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور از ۲۹ اسفندماه گذشته تا چهاردهم فروردین ماه جاری اجرایی شد.

وی ادامه داد: تجزیه و تحلیل‌های آماری حاکی از این موضوع است که دو هزار و ۸۶۰ نفر از هموطنان از طریق ۶۷۴ دستگاه خودرو سواری و اتوبوس از بزرگترین بندر تجاری کشور در تعطیلات نوروزی امسال دیدن کرده اند.

به گفته علیزاده، میهمانان نوروزی به همت تیم‌های گشت گارد و انتظامات و همکاران روابط عمومی، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بندر و آشنایی با نحوه تخلیه و بارگیری کالا، در جریان آخرین دستاورد‌های صنعت پرافتخار حمل و نقل دریایی ایران نیز قرار گرفتند و ضمن ارایه توضیحات شفاهی، اطلاعات مربوطه نیز در قالب کتابچه و بروشور در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وی بیان کرد: اجرای این بازدید‌ها در قالب ساماندهی خودرو‌های شخصی و تور‌های گردشگری انجام شد.

فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم بازدید کنندگان دروازه طلایی اقتصاد ایران با تردد ۱۰۸ دستگاه خودرو حامل ۴۳۴ نفر در روز چهارم فروردین انجام شد.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی به لحاظ حجم عملیات به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران نیز شناخته می‌شود، در فاصله ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و از ظرفیت پذیرش سالانه ۹۰ میلیون تن کالا برخوردار است.

این بندر با بهره‌مندی از ۴۰ پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته‌ترین ترمینال‌های کانتینری کشور با ظرفیت ۶ میلیون TEU کانتینر در سال، بیش از ۵۳ درصد عملیات جابجایی محموله‌های تجاری و همچنین بیش از ۸۰ درصد عملیات کانتینری کشور را بر عهده دارد که بر همین اساس به دروازه طلایی اقتصاد ایران شناخته می‌شود. 

نظر شما