شناسهٔ خبر: 51787 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تمجید استاندار هرمزگان از دستاورد‌های طرح تسهیل سفر‌های دریایی در نوروز ۹۷/ تمام توان سازمان بنادر برای ایمنی سفر‌های نوروزی بسیج شد

جلسه استاندار هرمزگان ضمن تمجید از دستاورد‌های طرح تسهیل سفر‌های دریایی و نصب اسکله‌های جدید گردشگری در این استان گفت: در نوروز ۹۷ تمام ظرفیت‌ها و امکانات سازمان بنادر و دریانوردی برای رقم خوردن سفر‌های ایمن دریایی بسیج شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، فریدون همتی در نشستی با رییس و اعضای کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان که در محل سالن کنفرانس استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در فصل گردشگری هرمزگان اقدامات برجسته‌ای انجام داد که حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح طرح تسهیل سفر‌های نوروزی و بهره‌برداری از اسکله‌های گردشگری و همچنین بازدید‌های میدانی مهندس راستاد معاون وزیر راه نشانگر اهمیت استان در زمینه گردشگری و سفر‌های دریایی است.

وی افزود: بر اساس گزارش فرمانداران شهرستان‌های ساحلی، اسکله‌های گردشگری جدید نصب شده و همچنین اسکله‌های ترمیم شده تاثیراتی مثبتی بر ایمنی سفر‌ها داشت و تمامی ظرفیت‌ها و امکانات سازمان بنادر و دریانوردی برای رقم خوردن سفر‌های ایمن دریایی بسیج شد. 

همتی بر لزوم استفاده از ظرفیت دریا، دریاگردی و تفریحات دریایی در هرمزگان به عنوان مهم‌ترین استان ساحلی کشور تأکید کرد و گفت: ما در مجموعه استانداری مصمم هستیم که نه فقط در دوره محدود تعطیلات نوروزی بلکه در تمام ایام نیمه دوم سال، گردشگری رونق گردشگری دریایی شدت یابد.

استاندار هرمزگان و رییس ستاد خدمات سفر استان با اشاره به نصب ۹ اسکله گردشگری در جزایر قشم، هنگام و هرمز و خور آذینی شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: سازمان بنادر در زمینه عمل به مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات برجسته‌ای انجام داده و امیدواریم نصب این اسکله‌ها در سایر مناطق ساحلی و جزایر استان نیز تداو یابد تا ایمنی سفر‌ها و گشت‌های دریایی مردم ارتقاء یابد.

وی با بیان این مطلب که ثبت رقمی بالغ بر ۴ میلیون نفر سفر در حوزه دریا طی تعطیلات نوروزی سال ۹۷ نیازمند اتخاذ تدابیری برای بهبود روزافزون کیفیت خدمات گردشگری دریایی است، اظهار داشت: با حمایت دو سازمان بنادر و دریانوردی و گردشگری و همچنین در نظر گرفتن مشوق‌های مالی می‌توان شناور‌های تفریحی موجود را نیز استانداردسازی کرد و توان فنی آن در کارخانه‌های شناورسازی داخل استان وجود دارد.

به گفته همتی، استانداردسازی شناور‌های شخصی غیرمجاز که در صورت تصادم، مثل بمب برای جان آدم‌ها خطرناک هستند، یکی از نیاز‌های جدی بخش گردشگری استان است که باید مهلتی برای ساماندهی آن‌ها تعیین شود. 

استاندار هرمزگان از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خواست تا با همکاری سازمان گردشگری بستر‌های لازم برای ترغیب بخش خصوصی به منظور امکان گشت‌های دریایی، ماهیگیری و بازدید توریستی از جزایر با کشتی‌های دارای ظرفیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر در مرکز استان را فراهم کنند تا خانواده‌ها بتوانند علاوه بر سفر دریایی، از سایر جاذبه‌های دریا نیز بهره‌مند شوند.

نظر شما