شناسهٔ خبر: 51830 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه:

اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه کرمانشاه ۱۶ درصد رشد داشته است/ رشد ۱۴ درصدی جابجایی بار

مجتبی بیاتی مديرکل فرودگاه کرمانشاه با اشاره به گسترش صنعت هوانوردی در سطح این استان گفت: در سال ۹۶ نسبت به سال 95 اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه ۱۶ درصد و جابجایی بار نیز ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی فرودگاه كرمانشاه،  مجتبي بياتي، مديركل فرودگاه استان در این باره عنوان كرد: در سال ۹۶ ، تعداد ۵۸۶۷ پرواز از فرودگاه كرمانشاه انجام شد كه نسبت به سال ۹۵ رشد هشت درصدي د اشت.

بياتي افزود: طي سال گذشته درمجموع ۶۹۹  هزار  و  ۹۲ مسافر  از فرودگاه كرمانشاه جابه جا شدند كه نسبت به سال ۹۵ رشد ۱۶ درصدي را نشان مي دهد.

مديركل فرودگاه كرمانشاه ميزان بار جابه جا شده توسط مسافران در طول يك سال اخير را  ۴۱۴۹ تن اعلام كرد و گفت: اين شاخص نيز نسبت به سال ۹۵ رشد ۱۴ درصدي پيدا كرده است.

بياتي اظهار كرد: با توجه به نقش بی بدیل فرودگاه ها در توسعه استان به عنوان یکی از مهم ترین زیرساخت های مهم اقتصادی و مواصلاتی و همچنین نقش آنها در رونق و گسترش صنعت گردشگری و توسعه استان از جنبه های مختلف،  برآن هستیم تا ضمن تداوم روند رشد پروازها، با برقراری مسیرهای پروازی جدید سهم خود را در رضایت مردم شریف و توسعه استان به خوبی ایفا کنیم.

گفتنی است؛ فرودگاه کرمانشاه به عنوان فرودگاه هاب منطقه غرب کشور در سال ۱۳۵۰ تاسیس شد و اکنون با انجام  بیش از ۱۲۰ پرواز برنامه ای هفتگی توسط ۹ شرکت هواپیمایی  به هفت مقصد پروازی داخلی و خارجی، نقش به سزایی در جابه جایی مسافران استان های غربی کشور دارد.

نظر شما