شناسهٔ خبر: 51903 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

ساخت اسکله‌های ویژه گردشگری دریایی در استان هرمزگان/ خدمت‌رسانی به ۲۰۰ هزار مسافر دریایی در سواحل استان

سعيد كيا كجوري معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: ۲۰۰ هزار نفر در ایام نوروز از تجهیزات گردشگری دریایی استان مازندران استفاده کردند و این استقبال باعث شد تا برای ساخت ایستگاه‌های تفریحی –دریایی برنامه‌ریزی جدی‌تر صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، سعید کیاکجوری افزود: استان مازندران به دلیل وجود قابلیت‌های فراوان در حوزه گردشگری، همه ساله در ایام نوروز پذیرای هزاران گردشگر دریایی در سواحل استان است که براین اساس قبل از شروع تعطیلات نوروزی گروه‌های ویژه‌ای در بندر نوشهر به منظور اجرای طرح گشت بازرسی از سواحل و کنترل ایمنی گردشگران دریایی تعیین می‌شوند.

 وی افزود: با آغاز ورود میهمانان نوروزی به استان، اکیپ های ویژه بندر نوشهر شامل بازرسان متخصص دریایی به سواحل دریای مازندران (از رامسر تا غرب فرح آباد ساری) و ایستگاه های تفریحی ساحلی اعزام و بطور روزانه اجرای الزامات ایمنی توسط قایقرانان و مسافران را کنترل و پایش کردند که در مجموع بیش از ۱۲۰۰ نفر- ساعت بازرسی از سواحل توسط کارشناسان دریایی این اداره کل انجام شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم با پیشرفت روزافزون ایستگاه‌های تفریحی – دریایی و ساخت اسکله‌های ویژه  درسال‌های آتی به گردشگری دریایی استان مازندران رونق بیشتری دهیم.

نظر شما