شناسهٔ خبر: 51924 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه با رایزن اقتصادی اتریش مطرح كرد:

تاكيد بر جذب سرمایه‌های خارجی و انتقال دانش به كشور/ ادامه سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ریلی و آزادراهی بين ايران و اتريش

جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه با رایزن اقتصادی سفارت اتریش با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی گفت: ما در زمینه تجهیزات و ماشین آلات هرجا که مشابه ایرانی وجود داشته باشد از آن استفاده می کنیم و در تعاملات خود تمرکز را بر انتقال دانش ساخت تجهیزات به داخل کشور وجذب سرمایه های خارجی قرار داده ایم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور، رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران به همراه هیات عالی رتبه از مدیران شرکت های سرمایه گذاری و راهسازی این کشور با حضور در شرکت در جلسه ای با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی از علاقمندی اتریش برای حضور در زیرساخت های حمل و نقل ایران خبر داد.

در این جلسه خیراله خادمی با اشاره به سابقه مثبت روابط اقتصادی میان دو کشور اتریش و ایران ابراز امیدواری کرد تا همکاری ها فی‌مابین این دو کشور در حوزه سرمایه گذاری در زیرساخت های ریلی و آزادراهی ادامه یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال حاضر ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومتر خط ریلی، هزار و ۱۷۰ کیلومتر آزادراه و ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور ایران با مدیریت شرکت ساخت و توسعه در دست ساخت است که در زمینه سرمایه گذاری و تامین مالی این پروژه ها آماده همکاری با شرکت های مختلف هستیم.

خادمی تضمین بانک مرکزی و مشوق های دولتی در خصوص سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقل را عامل مهمی در علاقمندی کشورهای مختلف برای حضور در ایران عنوان کرد و اظهار داشت: بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران در زیربناهای حمل و نقل ایران فراهم شده و تا کنون نیز با کشورهای مختلف قراردادها و تفاهم نامه هایی در رابطه با ساخت پروژه های ریلی و آزادراهی با شرکت های خارجی به امضا رسیده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با بیان اینکه سال جدید در کشور ما از سوی مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران به عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است گفت: ما در زمینه تجهیزات و ماشین آلات هرجا که مشابه ایرانی وجود داشته باشد از آن استفاده می کنیم و در تعاملات خود تمرکز را بر جذب سرمایه های خارجی قرار داده ایم.

همچنین در این جلسه رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های حمل و نقل در جهان گفت: همانطور که می دانید توسعه زیرساخت ها به خصوص در زمینه ریلی عنصری مهم در توسعه اقتصادی کشورها به حساب می آید و در پیشرفت کشورها بسیار مهم است.

کریستف گراب مایر شرکت های اتریشی فعال در حوزه راه آهن را از جمله کشورهای مطرح در سطح جهان دانست و ابراز امیدواری کرد تا زمینه همکاری شرکت های ایرانی با این شرکت ها فراهم شود.
در ادامه جلسه یکایک مدیران شرکت های اتریشی حاضر در جلسه به معرفی شرکت ها و توانمندیهای خود در حوزه ساخت زیربناهای حمل و نقل پرداختند و مختصری از سوابق شرکت های خود در این زمینه را ارایه نمودند.

نظر شما