شناسهٔ خبر: 51935 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آدم‌نژاد در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

استفاده از آثار فاخر اساتید و هنرمندان بنام کشور در فضای داخلی ترمینال سلام/ تلاش برای برخورداری ترمینال سلام از سیستم‌های هوشمند/ ترمینال ایران‌شهر؛ بزرگترین پروژه فرودگاهی کشور

شهرام آدم‌نژاد مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تأکید براینکه تلاش داریم تا از ترمینال سلام به گونه یک گالری – ترمینال بهره‌برداری کنیم گفت: این شرایط فضای خاصی را درون فرودگاه ایجاد می کند تا علاوه بر القای هویت ایران به بهره‌برداران این فرودگاه، معماری ایرانی – اسلامی را به خوبی برای آن‌ها نمایان سازد.

شهرام آدم نژاد مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تشریح آخرین وضعیت ترمینال سلام این فرودگاه بیان کرد: درحال حاضر به دلیل تردد بالای مسافرین بیش از ظرفیت واقعی ترمنیال یک فرودگاه امام از آن استفاده شده و به همین دلیل امکان سرویس‌دهی مناسب به لحاظ زیرساختی در آن بسیار مشکل است.

آدم‌نژاد در ادامه با بیان اینکه هم‌اکنون حدود ۱۰ میلیون نفر به طور سالیانه از ترمینال یک فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده می‌کنند گفت: اکنون پروژه ترمینال سلام با ویژگی‌های منحصر به فردی در مساحتی حدود ۵۰ هزار متر مربع در حال تکمیل و اتمام است که با عنایت وزیر محترم راه و شهرسازی قرار است ضمن دعوت از تمامی اساتید و هنرمندان بنام کشور از اثرات هنری این افراد در فضای داخلی ترمینال استفاده شود.

وی با تأکید براینکه تلاش داریم تا از ترمینال سلام به گونه یک گالری – ترمینال بهره‌برداری کنیم گفت: این شرایط فضای خاصی را درون فرودگاه ایجاد می کند تا علاوه بر القای هویت ایران به بهره‌برداران این فرودگاه، معماری ایرانی – اسلامی را به خوبی برای آن‌ها نمایان سازد.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که فضای ترمینال باید به گونه‌ای باشد تا به مسافران آرامش دهد گفت: قطعا این فضا باید برای افراد جذاب و آرامش‌بخش باشد که تلاش داریم با استفاده از معماری خاص ایرانی – اسلامی آن را محقق سازیم.

آدم‌نژاد بحث استفاده از سیستم‌های هوشمند را ویژگی بارز دیگر ترمینال سلام دانست و گفت: سعی داریم تا این ترمینال از ویژگی‌های یک ترمینال هوشمند برخوردار بوده و عملیات اجرایی آن در تابستان سال جاری پایان و به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درخصوص بحث اجرای پروژه ترمینال ایرانشهر بیان کرد:  ترمینال ایرانشهر یک ابر پروژه بوده و قرار است با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بزرگترین پروژه فرودگاهی کشور تبدیل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به طرح موجود فضای این ترمینال نزدیک به ۴۰۰ هزار متر مربع خواهد بود گفت: در این راستا تصمیم داشتیم پیش از آغاز هر اقدامی ایده کلی را به فراخوان گذاشته و شرایط را برای ارائه ایده و فکر تمامی افراد در ساخت این ترمینال فراهم کنیم، به همین منظور فراخوانی را تا ۲۰ فروردین اعلام و از همه ایده‌های برتر درخواست کردیم اگر نسبت به داشتن سهمی در ساخت ترمینال ملی خود علاقه دارند در این فراخوان شرکت کنند./

نظر شما