شناسهٔ خبر: 51940 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

پرونده تخلفات شرکت آسمان در پرواز تهران-یاسوج به قوه قضاییه می‌رود

هواپیمای آسمان رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام این موضوع که اشتباهات خلبان و تخلفات شرکت هواپیمایی آسمان منجر به سقوط پرواز تهران-یاسوج بوده است، گفت: پرونده تخلفات هواپیمایی ةسمان جهت رسیدگی به قوه قضاییه ارسال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین جزییات پرونده سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، گفت: در این پرونده طبق طبق بررسی های انجام شده اشتباه محرز از سوی خلبان انجام شده است.

رضایی با بیان اینکه مجموعه ای از عوامل منجر به سقوط هواپیمای تهران-یاسوج شده است، افزود: اکنون در حال بررسی زمینه‌ها و عواملی هستیم که منجر به اشتباه خلبان در این پرواز شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه شرکت هواپیمایی آسمان نیز در موضوع سقوط هواپیمای ATR۷۲ مقصر است، تصریح کرد: لحظه آخر اشتباه خلبان منجر به سقوط هواپیما شده اما باید بدانیم که عوامل زمینه ساز در بروز این حادثه کم نبوده است.

رضایی با بیان اینکه ریسک پرواز در شرایط جوی بسیار بالا بوده است، گفت: شرکت هواپیمایی آسمان در این موضوع تقصیر کمتری به نسبت خلبان ندارد.

وی ادامه داد: در یک شرایط سخت جوی، ارتفاعات دنا و وضعیت خاص فرودگاه و همچنین کمک خلبانی که تازه ساعت ۹۰ ساعت از رواز وی گذشته این حادثه رخ داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: طبق روال اداری تخلف هواپیمایی آسمان نیز به قوه قضاییه برای رسیدگی نهایی ارجاع خواهد شد، البته بررسی ها در این خصوص همچنان ادامه دارد.

نظر شما