شناسهٔ خبر: 51973 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

احداث ۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور

جاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هفت هزار و ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در حال احداث است که هر سال طبق منابع اعتباری حدود یک‌هزار و ۲۰۰ کیلومتر از این محورها بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، خیرالله خادمی روز چهارشنبه در جریان بازدید از جاده ازنا - شازند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این جاده‌ها به صورت چهارخطه احداث می‌شوند، افزود: محورهای ارتباطی لرستان به سمت غرب و اصفهان و تهران از جمله این بزرگراه‌ها بودند که بهره‌برداری شدند. 

وی با بیان اینکه سه هزار و ۴۱۰ کیلومتر در بخش ریلی در برنامه کاری است، گفت: ۲ طرح مهم ریلی در لرستان در مسیر جدید دورود - خرم‌آباد و ازنا به سمت الیگودرز و اصفهان می‌باشند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود یک‌هزار و ۱۷۰ کیلومتر آزادراه در سطح کشور در حال اجرا است، افزود: یکی از طرح‌های مهم آزادراه خرم‌آباد - بروجرد - اراک به عنوان بخشی از کریدور شمال به جنوب است. 

وی اضافه کرد: حدفاصل خرم‌آباد به بروجرد این آزادراه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 

خادمی اظهار کرد: در سال ۹۶ در بخش توسعه مسیر ریلی اقدامات خوبی انجام شده و ۲ مرکز استان به شبکه ریلی افزوده شده است که امسال نیز یک مرکز استان در قالب اعتبارات به شبکه ریلی متصل خواهد شد. 

بازدید از طرح ازنا - شازند، کنارگذر دورود، بازدید از قطعه ۳/الف و تونل پونه آزادراه اراک - خرم‌آباد، بازدید از قطعه ۳/ب محدوده شهرستان بیرانشهر، بازدید از قطعه چهار آزادراه اراک - خرم‌آباد و بازدید از طرح راه‌آهن خرم‌آباد- دورود از برنامه‌های سفر یک‌روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به لرستان است. 

نظر شما