شناسهٔ خبر: 51989 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نقصان محمدی مطرح کرد؛

معماری خشتی در شهر جهانی یزد توسعه می‌یابد

تفاهم‌نامه مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در پی ثبت جهانی این شهر، تفاهم‌نامه همکاری با پژوهشکده معماری بومی دانشگاه یزد برای توسعه ساخت با خشت و گل متناسب با بافت تاریخی این شهر امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، در پی ثبت جهانی یزد تفاهم‌نامه همکاری علمی- پژوهشی و اجرایی بین اداره کل راه و شهرسازی این استان و پژوهشکده معماری بومی دانشگاه یزد منعقد شد.

محمدرضا نقصان محمدی، مدیرکل راه و شهرسازی در این دیدار ضمن اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه در ارتباط با همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان است، اظهار کرد: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه ایجاد همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های اعتلای فضای شهری در بافت تاریخی، کیفیت‌بخشی به ساختارهای گلین موجود با توسعه روش‌های نوین معماری، استفاده از مصالح بومی به ویژه خاک در صنعت ساختمان خاک و تدوین کدها، مقررات و ضوابط لازم برای ساخت و ساز با خاک و مرمت سازه‌های خاکی و در نهایت فراهم آوردن زمینه‌های تداوم ساخت و ساز با خاک در یزد و کشور است. 

وی افزود: تاکید ما بر این است که بتوانیم با کمک دانشگاه یزد علاوه بر همایش‌ها، سمینارها و مجامع علمی که شکل می‌گیرد، ساخت با خشت و گل که متناسب با بافت شهر جهانی و تاریخی یزد است، توسعه پیدا کند. 

نظر شما