شناسهٔ خبر: 52085 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پورسیدآقایی مطرح کرد؛

آغاز طرح جدید ترافیک تهران اول اردیبهشت/ نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران تغییری ندارد

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اجرای طرح جدید ترافیک پایتخت از روز شنبه اول اردیبهشت ماه ۹۷ آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن پورسیدآقایی در حاشیه پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: تاخیری در اجرای طرح وجود ندارد و پیش از این نیز زمان آغاز طرح ابتدای اردیبهشت ماه اعلام شده بود. 

وی با اشاره به اینکه کار ثبت نام متقاضیان طرح ترافیک از اسفند سال گذشته آغاز شده، اظهار کرد: بیش از ۷۵ هزار متقاضی دریافت مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک سال ۹۷ تاکنون از طریق سامانه اینترنتی ثبت نام کرده‌اند. 

پورسیدآقایی در خصوص ثبت نام متقاضیان گروه‌های خاص نیز افزود: کار بررسی مدارک ثبت شده این گروه متقاضیان(خبرنگاران و جانبازان) در سامانه آغاز و درحال انجام است. 

معاون شهردار تهران در خصوص شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیک نیز گفت: این مبلغ برای متقاضیانی است که همه روزهای سال در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند. 

پورسیدآقایی افزود: برای اینکه این افراد کسری حساب برای پرداخت عوارض تردد نداشته باشند، اعلام کردیم حساب شهروندی خود را یک میلیون تومان شارژ کنند. 

به گفته وی، این مبلغ در حساب شهروندی فرد واریز می‌شود که صاحب حساب امکان برداشت از حساب را نیز دارد. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: گروه‌های خاص متقاضی طرح ترافیک از جمله خبرنگاران نیازی به شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی خود ندارند. 

وی درخصوص طرح ترافیک وانت‌بارها و خودروهای تاکسی سرویس(آژانس) شهر تهران نیز گفت: براساس مصوبه شورای شهر و تایید فرمانداری تهران، برای این گروه از متقاضیان نیز ۵۰ درصد تخفیف خرید مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۷ درنظر گرفته شده است. 

پورسیدآقایی افزود: مالکان این خودروها باید درخواست خود را در سامانه اینترنتی اعلام شده، ثبت کنند. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین در خصوص نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس‌های شهر در سال جدید، گفت: تعیین کرایه جدید ناوگان حمل و نقل عمومی منوط به مصوبه شورای شهر است. 

وی افزود: هرگونه افزایش کرایه تاکسی، اتوبوس و مینی‌بوس در سطح شهر تهران بدون مجوز شورای شهر ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد. 

پورسیدآقایی تصریح کرد: یک فوریت لایحه تعیین کرایه تاکسی و اتوبوس‌های شهر تهران در شورای شهر به تصویب رسیده که با نهایی شدن این لایحه، مراتب جهت اجرا ابلاغ خواهد شد. 

براساس گزارش ایرنا، به گفته وی، تا زمان ابلاغ مصوبه جدید شورا، نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران هیچ تغییری نخواهد داشت. 

نظر شما