شناسهٔ خبر: 52164 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیركل راه و شهرسازی گلستان :

با هدف ارتقاء سیما ومنظرشهری با شهرداری‌های استان تعامل داریم

جلسه مدیر كل راه و شهرسازی استان گلستان بیان داشت: با هدف ارتقاءساخت و سازو سیما ومنظر شهری واجرای طرحهای جامع و تفصیلی شهرهای استان با شهرداران ،تعامل خوب و سازنده داریم .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان، حسین محبوبی مدیر كل راه و شهرسازی استان گلستان در حاشیه نشست با دادبود، شهردار گرگان و كارشناسان مربوطه اظهار کرد: نشست‌های كاری و تخصصی و بررسی طرح‌ها و پروژه‌های شهری ،بین اداره كل و شهرداری‌ها باعث تسریع و تسهیل امور خواهد شد كه این مهم در رفع مشكلات شهروندان موثر خواهد بود.

وی افزود: اجرای طرح‌های مشترك با شهرداری‌ها در بافت‌های تاریخی و فرسوده از دیگر موضوعاتی است كه در این نشست‌ها مورد بررسی و تصمیم گیری‌های لازم اتخاذ می‌شود.

مدیر كل راه و شهرسازی گلستان ادا مه داد:خوشبختانه در شهر گرگان تا كنون تعدادی پروژه مشترك با شهرداری گرگان اجرایی شده و در نظر داریم در سالجاری درمحدوده  بافت تاریخی شامل محلات سرچشمه ، بازار نعلبندان و پاسرو ،بافت فرسوده و بافت‌های ناكار آمد شهری با توجه به سیاستگذاری وزارتخانه متبوع این همكاری را گسترش و پروژه‌هایی را اجرا نماییم .

این مقام مسئول افزود:حدود ۲۶۲۱ هكتار حدود ۱۶/۶۲ درصد ازمساحت استان محله‌ها و محدوده‌های بافت‌های میانی و سكونتگاههای غیر رسمی محسوب می‌شود كه باید برای آن برنامه‌های تدوین وبا حضور سازمان‌های متولی اقدامات لازم را بیش از پیش انجام داد .

مدیر كل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد:از سال ۹۴ و همزمان با برنامه پنجم و ششم توسعه تا كنون حدود ۷/۵ میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف از قبیل احیاء تكایا، تملك و بازسازی خانه‌های تاریخی ،مساجد و اجرای طرح توانمند سازی ساكنین محدوده‌های غیر رسمی و بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در شهر‌های گرگان و گنبد در محلات هدف توسط این اداره كل اجرا شده ودر سالجاری تعداد ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۲میلیاردو ۱۹۹ میلیون ریال از محل تامین منابع ملی اجرایی میشود .

دادبود شهردار گرگان در این جلسه ضمن اهمیت برگزاری این جلسات و نشست‌هادر پیش برد امورساخت وساز شهری در زمینه اجرای پروژه‌های مشترك طرح باز آفرینی شهری اعلام آمادگی کرد

نظر شما