شناسهٔ خبر: 52513 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اعلام کرد:

برگزاری همایش صادرات دریایی به کشورهای حاشیه خزر/ لزوم تشویق صادرکنندگان برای صادرات کالا به کشورهای حاشیه خزر

بندر امیرآباد مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: تشویق صادرکنندگان و افزایش تنوع سبد صادراتی کالاهای بنادر شمالی به کشورهای حاشیه دریای خزر ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی در سومین نشست هم‌اندیشی صادرات دریایی به کشورهای دریای خزر افزود: در جهت تشویق صادرکنندگان و افزایش تنوع سبد صادراتی کالاهای بنادر شمالی به کشورهای حاشیه دریای خزر، باید مشوق‌ها و تسهیلات لازم را در همایش توسعه صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر پیشنهاد داد.

 وی اظهار کرد: از طرفی قرار شده تا زمان برگزاری همایش، اعضای کارگروه همایش توسعه صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر ضمن تبادل‌نظر و مشارکت فعال در جلسات سیاست‌گذاری و هم‌اندیشی همایش، نظرات و پیشنهادات خود را جهت برگزاری هرچه بهتر این همایش ارائه کنند.

 همچنین حسین عظیمی دبیر همایش توسعه صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته، خواستار مشارکت بیشتر اعضای کارگروه در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر همایش شد.

 همایش صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر ۲۰ تیر ماه امسال به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و با مشارکت نهادها و ارگان‌های دخیل در امر صادرات استان، برگزار می‌شود.

نظر شما