شناسهٔ خبر: 52521 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت اعلام کرد:

راه آهن مراغه-ارومیه در آخرین مراحل احداث

بازديد معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بازدید از راه آهن مراغه - ارومیه و بررسی آخرین وضعیت آن را مهمترین هدف سفر یکروزه به آذربایجان غربی دانست و گفت: این خط در آخرین مراحل احداث قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در بدو ورود به ارومیه گفت: راه آهن مراغه - ارومیه در آخرین‌ مراحل احداث قرار دارد و امروز از نزدیک این مرحله مورد بررسی قرار می گیرد. 

نوبخت با اشاره به سفر قریب الوقوع حسن روحانی به آذربایجان غربی افزود: وضعیت طرح های قابل بهره‌برداری در این سفر بررسی می شود.

 وی اظهار امیدواری کرد که امروز تصمیم‌های خوب اعتباری در خصوص طرح های اجرایی استان گرفته شود. 

 رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز، چهارم اردیبهشت در سفری یکروزه از طرح های مختلف در ارومیه بازدید می کند. در این سفر یک روزه بازدید ازایستگاه راه آهن ارومیه، شرکت در شورای اداری استان، بازدید از بیمارستان زنان زایمان ارومیه و بازدید از دریاچه ارومیه در برنامه‌های کاری وی قرار دارد.

در زمان حاضر پیشرفت کل طرح راه آهن مراغه - ارومیه (زیرسازی) ۹۷ درصد و پیشرفت فیزیکی ایستگاه راه آهن ارومیه نیز ۹۶ درصد است.

این طرح به طول ۱۸۰ کیلومتر آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل می کند.

عملیاتی شدن این طرح علاوه بر افزایش ایمنی حمل و نقل و صرفه جویی در مصرف سوخت، آلودگی زیست محیطی را کاهش می دهد و نقش بسیار موثری در توسعه حمل و نقل عمومی دارد.

آذربایجان غربی به دلیل هم مرز بودن با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان، شاهراه ارتباطی ایران به اروپا محسوب می شود و توسعه زیرساخت های حمل و نقل به ویژه شبکه ریلی در این استان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نظر شما