شناسهٔ خبر: 52607 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

در نمایشگاه هوایی اوراسیا انجام شد:

خرید ۴۰ فروند سوخو سوپرجت توسط دو شرکت هواپیمایی ایرانی

هواپیمای سوخو در حاشیه نمایشگاه هوایی اوراسیا در آنتالیای ترکیه، دو شرکت هواپیمایی ایرانی قرارداد خرید ۴۰ فروند سوخو سوپرجت ۱۰۰ را با شرکت متحد هواپیماسازی روسیه به امضا رساندند

به گزارش روابط عمومی شرکت آسمان، این قراردادها با حضور «اولگف بوتچارف» معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه در حاشیه نمایشگاه هوایی ایرشو اورآسیا ۲۰۱۸ امضا شد که از امروز در فرودگاه شهر آنتالیای ترکیه آغاز شده است.

۳۰۰ شرکت از ۵۵ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنایع هوایی و نیز تجهیزات و یافته های علمی- فنی را به همراه نمونه تولیدات عرضه می کنند.

شرکت هواپیمایی آسمان ۲۰ فروند مدل «آر.آر.جِی۹۵ آر» را خرید که آخرین نوع طراحی شده از سری هواپیمای سوپرجت۱۰۰ است. 

این مدل هواپیما با «اویونیک» (سیستم های الکترونیک هوانوردی) و یکسری قطعات دیگر که از شمول تحریم خارج است، تجهیز و همزمان با تغییراتی در بدنه، افزایش بازده و بهره وری تضمین شده است.

اویونیک شامل تجهیزات الکترونیکی هواپیما، ماهواره و فضاپیما مانند نمایشگرها، کامپیوترها، حسگرها، عملگرها و فرستنده-گیرنده‌های آنها می شود.

در حاشیه نمایشگاه هوایی ایرشو اورآسیا ۲۰۱۸، مدیرعامل و مالک شرکت ایران ایرتور نیز تفاهمنامه خرید ۲۰ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت۱۰۰ را امضا کردند.

مدیر روابط عمومی شرکت ایران ایرتور گفت: از سال آینده در مجموع ۲۰ فروندسوخو سوپرجت ۱۰۰ با ظرفیت یکصد صندلی به مرور به ناوگان هواپیمایی ما اضافه می شود. 

مرضیه جعفرزاده افزود: ارزش کلی این تفاهمنامه یک میلیارد دلار است.

در نمایشگاه هوایی ایرشو اورآسیا ۲۰۱۸، جمهوری اسلامی ایران ۱۶۲ مترمربع فضای نمایشگاهی دارد که در آن صنایع دفاعی و هوایی و دستاوردهای کشورمان در زمینه صنعت هوا و فضا عرضه شده است.

سازمان صنایع دفاع، سازمان صنایع هوایی، سازمان جغرافیایی، شرکت صاایران و همچنین سه شرکت هواپیمایی کیش، آسمان و آتا در این نمایشگاه پنج روزه حضور دارند.

نظر شما