شناسهٔ خبر: 52689 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر مسکن و ساختمان استان گیلان خبر داد:

تکمیل حدود ۸۰ درصد پروژه مسکن مهر گيلان/ پيشرفت ۷۰ درصدی واحدهای باقی‌مانده

مسکن مهر مدیر مسکن و ساختمان استان گیلان گفت: تا پایان سال گذشته بیش از ۴۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان داده شد و این واحدها با نظارت کامل اجرا و تکمیل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا علی نیا مدیر مسکن و ساختمان استان گیلان در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان اظهار کرد: تعداد کل واحدهای مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان ۵۱ هزار و ۳۷۰ واحد است که از این تعداد سال قبل ۴۰ هزار و ۵۶۲ واحد افتتاح و تحویل داده شد.

وی افزود: از این تعداد مسکن مهر ۱۰ هزار و ۸۰۸ واحد باقی مانده که قرار است تا پایان سال تحویل داده شوند. تا پایان سال ۹۶ نزدیک به ۷۹ درصد از مسکن مهر استان  تحویل متقاضیان شده است و واحدهای باقي‌مانده نيز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت کاری را در آنها شاهد هستیم.

مدیرمسکن و ساختمان استان گیلان در پاسخ به این سوال که در اجرای پروژه مسکن مهر چقدر استانداردهای مدنظر وزارت راه و شهرسازی درخصوص ایمنی رعایت شده است، گفت: با توجه به تاکید وزارتخانه و به خصوص شخص دکتر آخوندی طراحی اعم از معماری و سازه واحدهای مسکن مهر همه به تایید کمیته فنی رسیده است.

وی افزود: این کمیته فنی متشکل از اساتید دانشگاه و مهندسان باتجربه نظام مهندسی بوده که ما را در اجرای بهینه این پروژه همراهی می‌کنند. همچنین در مرحله اجرا نیز پروژه‌ها توسط مشاوران رتبه‌بندی شده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت نظارت کامل بوده است.

نظر شما